Неймовірна «Цуманська пуща» на фото природоохоронників

21 Травня 2018, 14:30
2857

Працівники Ківерцівського нацпарку провели спостереження за природою в урочищі Брак, на річці Кормин та на Чортовому болоті.

Про це йдеться на сторінці парку.

Упродовж 5-8 травня заступник начальника відділу еколого-освітньої та рекреаційної діяльності Ківерцівського НПП «Цуманська пуща» – Юлія Грицюк проводила спостереження та фотозйомку природних явищ та об’єктів.

Флора: Серед квітучих рослин лісу варто виділити купину багатоквіткову, суницю лісову, угрупування конвалії травневої та чорниці. На березі річки Кормин дуже поширений гравілат річковий, кульбаба лікарська. На Чортовому болоті найпомітнішими є верба козяча, пухівка піхвова, купальниця європейська, очерет звичайний, декілька видів осоки та дикий хміль, який обплітає дерева біля болота.




 

Фауна: Приємною знахідкою стало дитинча лисиці чи вовка (ще не визначили), яке було сфотографоване вночі, глибоко в лісі. Таке враження, що його переносила мати і почувши людей була змушена покинути, а потім повернулася і забрала, бо воно зникло.


 

Дуже цікавою була зустріч із ящіркою прудкою, це самка з товстим тулубом, тому можна припустити, що вона якраз готова відкласти кладку яєць, адже зараз у них період розмноження. Ящірка рухалась дуже повільно, тіло її було всіяне кліщами. Тому було прийняте рішення її зловити та видалити паразитів. Після лікувальних процедур та фотосесії ящірку було повернено на місце зустрічі.

Важливим було спостереження за невеликою водоймою (ставком), де були виявлені мінімум 5 особин черепахи болотної, декілька вужів, жаби ставкова та гостроморда. Коли сонце виходило з-за хмар, черепахи та вужі вилазили на плаваючі у воді колоди, аби зігрітися. Є цікаве фото, де черепаха залізла на вужа і разом вони гріються. Також було помітно, як вужі плавають по ставку та річці Кормин, деякі спостережувані особини досягають в довжину 1 м.







 

Надзвичайно різноманітним є світ птахів тієї частини пущі. Здебільшого їх досить важко сфотографувати, адже триває гніздовий період. На фото зафіксовані такі види: вівчарик-ковалик, сорокопуд терновий, журавель сірий, підкоришник звичайний, дятел звичайний, дятел сірійський, вівсянка звичайна, плиска. Пощастило спостерігати за побудовою гнізда підкоришником звичайним. Птах вибрав мертве дерево, яке ще стоїть, із відшарованою від стовбура корою. З огляду на те, що під корою хороша ніша для гнізда, птах активно носив та складав під корою гілочки різних розмірів, будуючи надійно схований дім. Також Юлія спостерігала дятла зеленого, чула спів вивільги, сойки, синиць та інших видів.






Цьогоріч особливо багато комарів. Із комах сфотографовані також п'ять видів метеликів, жук-вусач чорний та типовий вид жук-гнойовик.






Насамкінець хотілося б зазначити, що природа Ківерцівського НПП «Цуманська пуща» в травні 2018 р. є дуже красивою, цікавою для досліджень та спостережень.







 

Коментар
19/03/2024 Вівторок
19.03.2024
18.03.2024
17.03.2024