Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

У «Цуманській пущі» відбудеться черговий автопробіг

20:30 15.09.2017
363

30 вересня планують черговий автопробіг «Довкола Цуманської пущі».

Ківерцівський НПП «Цуманська пуща» запрошує взяти участь в автопробігу «Довкола Цуманської пущі-2», присвяченому Всесвітньому дню туризму. Про це йдеться на сторінці Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща».

Старт автопробігу відбудеться 30 вересня 2017 року о 08:00, місто Луцьк, від Волинської ОДА, за адресою: Київський майдан, 9.

Вже вдруге працівники парку, спільно із Департаментом інфраструктури та туризму Волинської ОДА організовують автопробіг по автомаршруту, який розробили працівники відділу еколого-освітньої та рекреаційної роботи парку. Проте, цього разу маршрут пролягатиме по зупинках північної частини пущі.

Мета заходу: популяризація та підтримка туризму у Волинській області, реклама туристичних маршрутів по Ківерцівському НПП «Цуманська пуща», демонстрація краси та історичної значущості історико-архітектурних та природничих пам’яток Ківерцівщини, привернення уваги жителів до самобутності рідного краю та відзначення Всесвітнього дня туризму.

Маршрут: Луцьк-Жидичин-Озерце-Озеро-Тростянець-Омельне-Журавичі-Лопатень-Берестяне-Цумань-Луцьк. Загальний кілометраж – до 150 км. Покриття на маршруті: асфальт.

Детальльніше про автомаршрут "Довкола Цуманської пущі" читайте тут: http://knpp.com.ua/…/avtomarshrut-dovkola-pamiatok-tsumansk…
Із сайту можете скачати брошуру маршруту та трек.

Участь у заході безкоштовна, але потрібно буде оплати заправку автомобілів (вартість пального рівномірно розподіляється між усіма пасажирами авто) та взяти із собою їжу.

Щоб зареєструватися, заповніть гугл-форму: https://goo.gl/forms/Yk6Lia7HqlQK3eEs1

До заходу запрошуються всі бажаючі і ті, які не мають власного авто, проте можуть бути вільні місця в авто інших учасників.

УВАГА! Обмеження кількості учасників – 10 авто, 50 осіб. Вікове обмеження – 14+ років.

До відома учасників – організатори виступають лише в якості гідів, відповідальності за учасників та форс-мажорні обставини не несуть.

Що потрібно мати із собою?

  • авто із пальним для подолання 150 км;
  • зручний одяг та взуття (спортивно-туристичний стиль):
  • головний убір, дощовик, парасолька;
  • вода, термос із напоєм;
  • їжа для обіду, сухі перекуси (печиво, цукерки і т. д.);
  • готівка для оплати бензину;
  • гарний настрій.

Маршрут автопробігу наступний:

Зупинка 1. Село Жидичин, Свято-Миколаївський монастир, джерело «Святий Дух»».
Свято-Миколаївський монастир у Жидичині відомий від 1227 року, коли до нього приїжджав помолитися великий князь Данило Романович. Збережені дотепер будівлі монастирського комплексу – Миколаївська церква з дзвіницею та будинок митрополита, побудовані в 1723 року неподалік, біля древнього городища – освячене джерело «Святий дух».

Зупинка 2. Гідрологічна пам’ятка природи «Озерце».
Мальовниче озеро поверхневого живлення глибиною 5 метрів.

Зупинка 3. Гідрологічна пам’ятка природи «Озеро».
Красиве озеро природного походження глибиною до 12 метрів.

Зупинка 4. Село Тростянець.
У селі Тростянець є декілька цікавих об’єктів. По-перше, це старовинна кам’яна оборонна церква Святої Трійці. В церкві чудотворна ікона Богородиці Одигітрії, а також експозиція у підземеллі. По-друге, в селі є старий дерев’яний млин 1930-х роках.

Зупинка 5. Село Омельне. Парк-пам`ятка садово-паркового мистецтва. Михайлівська церква, 1786 року.
В північній частині села Омельне, знаходяться залишки парку, висадженого за часів проживання польського письменника Юзефа Ігнація Крашевського, а також дерев’яна Михайлівська церква (побудована у 1776 році), в якій вінчався відомий композитор Стравінський.

Зупинка 6. Джерело в селі Журавичі.
В північній частині села є потужне мінеральне джерело, на його основі ще в 1928-1939 роках. функціонував бальнеологічний санаторій. На жаль, зараз санаторій знаходиться у напівзруйнованому стані.

Зупинка 7. Музей Волинського лісу та історико-природничий музейний комплекс в урочищі Лопатень.
Тут розміщена експозиція з історії волинського лісового господарства та мисливства, починаючи ще з княжої доби і до сьогодення. Експозиція розміщена у двох залах на першому поверсі двоповерхового будинку. Численні експонати музею розповідають про давню історію пущ, борів та дібров Волині.

Зупинка 8. Обід на рекреаційному пункті «Привал» або «Дубки», огляд урочища Березина, місце бою повстанців УПА.
У березні 1943 р. у бою з червоними партизанами тут полягло 40 повстанців – випускників старшинської школи з Галичини.

Зупинка 9. Урочище Богуславка.
Місце колишньої станції вузькоколійної дороги. В Цуманській пущі в кінці XIX – на початку XX ст. було створена велика мережа вузькоколійних доріг, проте до середини століття вони переважно були розібрані.

Зупинка 9. Смт Цумань, кафе «Журавка».
Цікаві об’єкти в селищі: могила полковника УНР Данила Лучка 1925 року та колишній парафіяльний костел Всіх Святих (колись св. Аргентинія, збудований в 1936 р. князем Янушем Радзівілом), перебудований в 1943 році під склад, а з 1950-х роках тут знаходиться Будинок культури. В Цумані є

Коментарі
17 липня
Сьогодні
Вчора
15.07.2018
14.07.2018
13.07.2018
12.07.2018
11.07.2018
10.07.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин