Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Ківерцівський календар: що відзначати 10 січня

10:40 10.01.2018
476

Сьогодні українці ходять по гостях, церква вшановує мучеників з Нікомидії, а погода цього дня вказує на погоду в липні.

Сьогодні третій день Святок – у давнину це був час відпочинку, ходіння по гостях, спільного трапезування. Однією з головних страв різдвяного столу була ковбаса. «Різдво без ковбаси не буває», «Різдво без ковбас, як Великдень без крашанок», – казали українці.

10 січня у світі:

  • День метро

Церковний календар:

Церква вшановує цього дня пам’ять 20 тисяч мучеників, у Нікомідії (нині турецький Ізміт) в церкві спалених, та інших, також і поза церквою постраждалих, серед котрих – Гликерій, Зинон, Феофіл, Дорофей, Мардоній, Агафія, Домна, Антонія та інші.

Ця кривава драма розгорталася в Нікомідії – тодішній східній столиці Римської імперії на початку IV століття за правління римського імператора (а згодом і узурпатора) Максиміана (284-305) в добу Великого гоніння на християн.

Жорстокий правитель спалив 20 тисяч християн у церкві, та просто повбивав мало не всіх, хто сповідував християнство у місті. Щодо самого Максиміана, то кінчив він дуже погано – наклав на себе руки.

Іменинники сьогодні Петро, Софія, Гнат.

Асторовісник:

Сьогодні 23 місячний день. Місяць спадає, він у четвертій фазі. Нерви на максимумі, а сили на мінімумі. До того ж, активізується зло – земне і космічне, і не обов’язково з рогами і копитами, тому стережіться спокус і провокацій – гачок, який проковтнете, доведеться виймати з нутрощами. Характерні ознаки цього дня – агресивність, насилля, надмір в усьому: словах, учинках, жестах. Не намагайтеся нині зайняти нове місце в житті – цілком можливо, що втратите й те, яке маєте. Доля знову піднесе золоту ложечку до чийогось іншого рота, а не до вашого, тож не забудьте його закрити. Вдалого дня!

Народний прогноз погоди:

  • Наші пращури помітили, що погода цього дня вказує на погоду в липні.
  • Якщо 10 січня буде снігопад і заметіль, то липень заливатимуть інтенсивні дощі.
  • Якщо цього дня скирти хліба вкривав іній, це був знак того, що майбутнє літо явно буде дощовим.


Коментарі
23 червня
Сьогодні
Вчора
21.06.2018
20.06.2018
19.06.2018
18.06.2018
17.06.2018
16.06.2018
15.06.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин