Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Підбірка світлин Ківерцівщини і прилеглих територій часів Першої світової

12:10 25.02.2017
1862

Цікаві фото Першої світової війни зроблені переважно на Ківерцівщині.

Лінія фронту Першої світової війни перетинала Цуманську пущу навпіл в 1915 році. Саме тут були одні з основних подій Брусиловського (Луцького) прориву в 1916 році. Про це повідомляє Ківерцівський національний природний парк "Цуманська пуща", який і виклав фото з посиланням на Andriy Mykhailov.

В 1915 році, австро-угорські та німецькі війська, перегрупувавшись, перейшли у наступ, здійснивши ряд вдалих операцій проти російської армії.

У серпні-вересні 1915 року російське командування почало загальний відступ, щоб уникнути оточення своїх військ. Про становище, яке склалося у містечку Клевань у серпні 1915, писав генерал Антон Денікін, чию 4-ту Залізну стрілецьку дивізію перекинули під це містечко: «Привівши дивізію форсованим маршем у Клевань вночі, я застав там повний хаос. З боку Луцька наступали австрійці, тиснучи на наші дружини і спішену кінноту, ніякого фронту по суті вже не було, і шлях на Рівне був відкритий»

Згодом, лінія фронту розділила Цуманську пущу навпіл, стабілізувавшись по лінії: Чорниж – Берестяне – Богуславка – Хромяків - Олика- Жорнище. З часом село Богуславка, яке знаходиться по центру пущі, зникло - його можна знайти лише на старих картах.

Стабілізація фронту спонукала австро-угорське та російське командування до створення оборонних рубежів та фортифікаційних споруд по всій лінії протистояння. Подекуди, оборонні рубежі тягнулися на 5-9 км в глибину. Оборона складалася з двох-трьох ліній суцільних окопів, з’єднаних між собою. На лініях оборони облаштовувались бійниці. Поряд з окопами було створено мережу дротяних загороджень, підступи до яких були заміновані. На окремих ділянках крізь дротяну загорожу пропускався електричний струм високої напруги. Австро-угорці мали на озброєнні вогнемети.

Великі площі добре збережених укріплень, траншей та фортифікацій першої світової можна і зараз побачити на території національного парку «Цуманська пуща».

22 травня 1916 року розпочався так званий Брусилівський (Луцький прорив), значною частиною події якого пройшли саме по території Ківерцівського району.

Коментарі
21 березня
Сьогодні
Вчора
19.03.2019
18.03.2019
17.03.2019
16.03.2019
15.03.2019
14.03.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин