Підбірка світлин Ківерцівщини і прилеглих територій часів Першої світової

25 Лютого 2017, 12:10
5483 Джерело: https://www.facebook.com/npptsuman/photos/ms.c.eJxFVMmNRTEI62jEvvTf2Cjmw7taYDsGIsKd3pzW7JzxJwCyu8QqJH9AabMXt~;AAYUrWbBE6QJLrA8joOGo46gc0

Цікаві фото Першої світової війни зроблені переважно на Ківерцівщині.

Лінія фронту Першої світової війни перетинала Цуманську пущу навпіл в 1915 році. Саме тут були одні з основних подій Брусиловського (Луцького) прориву в 1916 році. Про це повідомляє Ківерцівський національний природний парк "Цуманська пуща", який і виклав фото з посиланням на Andriy Mykhailov.

В 1915 році, австро-угорські та німецькі війська, перегрупувавшись, перейшли у наступ, здійснивши ряд вдалих операцій проти російської армії.

У серпні-вересні 1915 року російське командування почало загальний відступ, щоб уникнути оточення своїх військ. Про становище, яке склалося у містечку Клевань у серпні 1915, писав генерал Антон Денікін, чию 4-ту Залізну стрілецьку дивізію перекинули під це містечко: «Привівши дивізію форсованим маршем у Клевань вночі, я застав там повний хаос. З боку Луцька наступали австрійці, тиснучи на наші дружини і спішену кінноту, ніякого фронту по суті вже не було, і шлях на Рівне був відкритий»

Згодом, лінія фронту розділила Цуманську пущу навпіл, стабілізувавшись по лінії: Чорниж – Берестяне – Богуславка – Хромяків - Олика- Жорнище. З часом село Богуславка, яке знаходиться по центру пущі, зникло - його можна знайти лише на старих картах.

Стабілізація фронту спонукала австро-угорське та російське командування до створення оборонних рубежів та фортифікаційних споруд по всій лінії протистояння. Подекуди, оборонні рубежі тягнулися на 5-9 км в глибину. Оборона складалася з двох-трьох ліній суцільних окопів, з’єднаних між собою. На лініях оборони облаштовувались бійниці. Поряд з окопами було створено мережу дротяних загороджень, підступи до яких були заміновані. На окремих ділянках крізь дротяну загорожу пропускався електричний струм високої напруги. Австро-угорці мали на озброєнні вогнемети.

Великі площі добре збережених укріплень, траншей та фортифікацій першої світової можна і зараз побачити на території національного парку «Цуманська пуща».

22 травня 1916 року розпочався так званий Брусилівський (Луцький прорив), значною частиною події якого пройшли саме по території Ківерцівського району.

 

 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

 


 

 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 



 


 


 


 


 


 


 


 



 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

 



 


 


 


 


 


 


 



 

Коментар
20/04/2024 П'ятниця
19.04.2024