У Ківерцівських лісах оживає історія УПА

06 Травня 2018, 09:35
1443

Розпочалася 13 теренова гра «Звитяга», заснована ГО «ВМР «Національний Альянс». Гра з елементами боїв та повстанське життя у лісах Волині, зокрема у «Цуманській пущі», чекають на молодих хлопців та дівчат з 5 по 8 травня. Суть гри полягає у тому, щоб навчити молодих патріотів виживати в умовах лісу, облаштовувати побут та бути готовими до бою. Також на учасників чекають численні гутірки з історії ОУН та УПА.

Цьогоріч участь у грі беруть 300 учасників, 25% – дівчата, які змагатимуться на одному рівні в командах, – пише Волинь Online.

Цьогоріч на «Звитязі» є й нововведення, про які розповів засновник теренової гри Богдан Бальбуза або ж «Лучник»: «У цьому році є нововведення в правилах: прапори команд заховають у лісі, тож їм доведеться до півночі їх знайти. Намагаємося формувати групи однаково за фізичною силою. Вступати в бої можна після 12-ї ночі. Щонайменше тридцять людей у нас є зі Сходу. Це Авдіївка, Волноваха, Рубіжне. Щороку намагаємося долучати людей зі Сходу, адже їм це дуже потрібно. «Звитяга» – це лише спортивний гарт. Ці місця просякнуті боротьбою. Тож будуть лекції про історичну спадщину України. Намагаємося мотивувати людей до впливу на долю України».

Патрульна поліція теж бере участь у «Звитязі», а не ховається в кущах, щоб підгледіти, що тут робиться, як це було раніше.

«У 2007 я сюди приїхав військовим ліцеїстом. Після того пропустив лише одну гру, коли був на війні. Приїжджав сюди з студентами, а тепер з патрульними. Це добровільно, хлопці просто зголосилися їхати зі мною. Їх приїхало б і більше, але ж служба. Такі заходи життєво необхідні, молодь має загартовуватися. Тут ти відчуваєш дух побратимства. «Вбивають» умовно, після гри всі потиснуть одне одному руки», – розповідає сам Сергій Мерчук або «Звіробій», атовець та керівник Патрульної поліції Рівного.

Учасників «Звитяги» поділять на дві команди – сотні, кожна з яких матиме свій прапор, гравці носитимуть нарукавні пов’язки відповідного кольору. Завдання для команд – здобути прапор команди-суперника та зірвати якнайбільше пов’язок членів протилежної команди. Керують сотнями сотенні, які разом із проводами продумують тактику і стратегію гри своїх команд. Сотні складаються із роїв та чот, відповідно до устрою Української Повстанської Армії, розповідають організатори.

Окрім цього є й третя сила — близько трьох десятків «махновців», які вноситимуть додаткову динаміку у гру, організовуючи «диверсії» та полюючи на прапори команд. З правилами багатьом довелося стикнутися вперше.

«Я тут, бо мені запропонувала подруга, вже багато від неї чула. Мабуть, для того приїхала, щоб отримати нові знайомства і нові враження, розрядити свою обстановку. Очікую провести гарно час, якихось страхів немає», – каже Настя «Корея»

А от інші учасники розповідають про «Звитягу» з свого досвіду.

«Я приїхав пограти в теренову гру в умовах боліт і лісів. Насолодитися природою, людьми та перемогти, а ще наваляти махновцям, які мене не взяли», – розповідає «Долар».

Алія «Довіра» каже, що вже шосту теренівку їздить: «Ця гра показує, наскільки людина може бути в незвичній обстановці. Цікаво побачити своїх товаришів без води, в лісі, в болоті та з купою комарів».

Сотенний «Слон» уже має досвід у грі: «Побоювань немає, є лише перемога. У мене класний провід. Ми переможемо. Є свої секрети для перемоги, адже це вже четверта гра, але я про них не розкажу. Попередні перемоги давалися важко. Людям буває дуже важко йти по спеці, рюкзак важить п’ятнадцять кілограм в середньому. Це важко і фізично, і морально. Є такі, які їдуть додому вже після показового бою. Але не ми, ми перемагаємо».

А от для «махновця» «Юхима» – це пригоди і дух побратимства: «За чотири роки, які я приїздив, багато з ким познайомився. Я роблю цю гру цікавішою, рухливішою».

До терену, де й відбувається гра учасників довезли із Луцька. Не обійшлося без пригод. Автобуси, не змогли здійснити розворот на самому терені, тому від  дороги учасником довелося пройти чотири кілометри пішки під повстанські пісні.

Діставшись до території «Звитяги» учасники поділилися на сотні «Лісові чорти» та «Вовча зграя». Імен на «Звитязі» традиційно не використовують, тут побутують позивні або ж «псевдо». Та й сам терен для змагань обрали не випадково. Тут було розстріляно сорок повстанців, які хотіли переночувати в польській колонії. Зрадники «здали» їх НКВД. «Звитяга» базується на принципах українських повстанців, бойові основи узяті звідти. До слова, під час гри заборонено курити та лаятися, за це учаснику доведеться відбути покарання у вигляді відтискань, а за агресію або розпивання алкоголю взагалі можуть відправити додому.

Перед урочистим відкриттям «Звитяги» учасники пройшли півгодинну «муштру» в своїх сотнях та порозминалися.

З тринадцятою «Звитягою» привітали засновники перших теренівок Ігор Гузь і Павло Данильчук. Благословив учасників на хороші змагання та гартування духу отець Тарас.

На терен внесли прапори, а всі присутні виконали Гімн України.

Найближчих чотири дні у лісах Ківерцівського району вітаються лише «Слава Україні», а ще виконують гімн та відновлюють пам’ять повстанців.











 

Коментарі
06 Травня 2018, 18:02
Чудова ідея,непроста організація,важливий результат:в ім"я України .
06 Травня 2018, 23:51
Гарну справу робите! Молодці!
Коментар
26/04/2024 Четвер
25.04.2024