Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

У Дерно люди говорили з нардепом Іриною Констанкевич про сільську медицину

14:10 13.07.2019
917

Під час робочого робочого візиту районами та селами волинського Полісся, народний депутат Ірина Констанкевич побувала у селі Дерно Ківерцівського району. Це вже не перший візит нардепа до цього села.
Зустріч пройшла у місцевій амбулаторії сімейної медицини. За сприяння Ірини Мирославівни за кошти державного фонду соцеконому амбулаторію капітально відремонтували та придбали сюди твердопаливний котел.

Ще на початку своєї каденції нардеп дала собі обіцянку побувати у всіх, навіть найвіддаленіших селах свого виборчого округу і виконала її, тож про проблеми людей знає «із перших вуст».

Місцеві мешканці кажуть, що якістю надання медичних послуг задоволені і дякують своєму депутату за підтримку сільської медицини.

«Ми вдячні Ірині Констанкевич за підтримку нашої громади, вона буває в нас часто, то в амбулаторії, то в школі, до церкви заходить», - розповідає дернянка Раїса Філюк.

Завідувач місцевої амбулаторії Галина Хмілевська розповідає, що якщо амбулаторії ще вдається тримати на плаву, то з ФАПами ситуація критична.

«В рамках децентралізації ФАПи мають фінансуватися з місцевих бюджетів, але для цього держава має залишати кошти на місцях, а вирішальним у цьому питанні має бути слово громади», - наголошує Ірина Констанкевич.

Ірина Констанкевич наголосила, що фінансування має бути багатоканальним, адже місцевий бюджет не в змозі профінансувати це самостійно.

«Ця справа має бути спільною, мені вже дорікають, що я залучаю кошти з фонду соцеконому, але я працювала на благо громади і буду працювати», - каже нардеп.

Завідувачка Дернівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Галина Хмілевська:

– Ми неодноразово зверталися по допомогу до народного депутата Ірини Констанкевич. У 2017 році одним з гострих питань для нашої амбулаторії була потреба в капітальному ремонті. Частину коштів на його проведення з фонду соціально-економічного розвитку залучила Ірина Мирославівна.

У підпорядкуванні Дернівської амбулаторії – сім фельдшерсько-акушерських пунктів. Ми обслуговуємо 4,5 тисячі людей. Наразі ця мережа збережена. Однак у двох ФАПах поки немає працівників, адже через низькі заробітні плати молодь не хоче їхати працювати в сільську місцевість. На державному рівні вже почали обговорювати питання передання приміщень ФАПів на баланс органів місцевої влади. Якщо ж це впровадять, то є великий ризик, що сільради не зможуть із цим впоратися й може виникнути питання про скорочення.


За сприяння Ірини Мирославівни та за підтримки Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» наші ФАПи отримали ростоміри, ваги, розхідні матеріали, а також велосипед для фельдшера.

Люди у сільській місцевості, особливо з віддалених населених пунктів, не завжди мають можливість належну увагу приділити своєму здоров’ю. Дякую Ірині Констанкевич за впровадження та підтримку програми «Здоров’я – кожному мешканцю села», в рамках якої жителі нашої сільради отримали консультації вузькопрофільних лікарів. Виявлення хвороб на ранніх стадіях і вчасне лікування запобігають негативним наслідкам. У нас було чимало таких випадків.

Якби всі народні депутати були такі, як Ірина Мирославівна, то й проблем у нашій країні було б набагато менше. Вона не лише багато часу приділяє спілкуванню з простими людьми у районах, а й належить до найактивніших законотворців. Це достойний кандидат у народні депутати, якого треба підтримати.
Коментарі
26 серпня
Вчора
24.08.2019
23.08.2019
22.08.2019
21.08.2019
20.08.2019
19.08.2019
18.08.2019
17.08.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин