Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

У Башликах почали будувати школу

10:18 18.07.2019
552

Тісні класи, відсутність спортзалу, їдальні, компютерного класу, навчання у три зміни – все це про школу в селі Башлики Ківерцівського району. Щороку 1 вересня сюди приходять з надією на зміни і батьки, і учні.

Діти ось уже понад 20 років тимчасово навчаються у будівлі колишнього клубу. Ще за часів Радянського Союзу стареньку напівзруйновану школу зрівняли із землею. Тоді пообіцяли звести нову.

Башлики – село невелике, та багатодітне. Усього – 1026 мешканців. Більша частина населення – діти. Але, незважаючи на таку демографічну ситуацію, дитсадка в населеному пункті немає і ніколи не було. А останні роки батьки взагалі переживають, чи буде де здобувати неповну середню освіту їхнім дітям. У Башликах – школа-девятирічка. Навчання в 10 та 11 класах продовжують у ближній Карпилівці.

У 2014 році під будівництво нової школи в Башликах виділили земельну ділянку, а в 2016-му виготовили проектно-кошторисну документацію. Згідно із нею, навчальний заклад буде розрахований на 396 учнів. Проект передбачає зведення нової триповерхової споруди, де розташовуватимуться класні кімнати та двохповерховий фізкультурно-спортивний зал з перехідною галереєю на другому поверсі.

Цю проблему громада обговорила з народним депутатом Іриною Констанкевич. У вересні 2017 року вона подала пропозицію до проекту держбюджету 2018 року щодо виділення 15 млн грн на будівництво нової школи в Башликах.

«Більше двадцяти років ми чекали на будівництво нової школи. Кількість дітей у нас зростає щороку, тому вже не маємо де садити дітей. Цього року налічується вже 265 учнів. Ірина Констанкевич завжди з нами і турбується про будівництво школи, були ми з нею і в Луцьку, порушували це питання і на рівні Верховної ради і сьогодні вона добивається, щоб будівництво школи продовжувалося», розповідає директор школи Людмила Філюк.

Питання побудови нової школи піднімали під час виїзного засідання Комітету з питань освіти і науки Верховної Ради України, який відбувся за ініціативи Ірини Констанкевич у листопаді 2017 року в Луцьку. Комітет рекомендував Волинській обласній державній адміністрації невідкладно розглянути питання щодо будівництва закладів загальної середньої освіти у селах Башлики та Грем’яче Ківерцівського району. Врешті школу в Башликах таки почали будувати за кошти Державного фонду регіонального розвитку.

Нещодавно під час робочого візиту до Ківерцівського району народний депутат Ірина Констанкевич проінспектувала будівництво школи в Башликах, а також поспілкувалася з місцевими жителями.

Дубищенська сільська голова Ірина Шульгач:

«Найбільша проблема для нашої громади – завершення будівництва нової школи у Башликах. Цього року в навчальному закладі на сім кабінетів у нас 15 класів. Найімовірніше, учительську доведеться переобладнати під клас.

Завдяки народному депутату Ірині Констанкевич питання щодо будівництва школи в Башликах вдалося зрушити з місця. Ми очікуємо, що цього року надійде черговий транш коштів на зведення навчального закладу в сумі 20 млн грн з коштів ДФРР. Cподіваємося, що будівельні роботи відновлять вже цього літа. Потреба у новому навчальному закладі значна. Лише в Башликах понад 200 дошкільнят, ще майже 400 дітей шкільного віку.

Ірина Констанкевич – справжній народний депутат, завжди з людьми і працює для людей. Хочеться побажати їй енергії та сили, аби вистачало терпцю вислуховувати всі наші проблеми та допомагати у їх розв’язанні».

Коментарі
26 серпня
Вчора
24.08.2019
23.08.2019
22.08.2019
21.08.2019
20.08.2019
19.08.2019
18.08.2019
17.08.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин