Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Підліткова злочинність
Підліткова злочинність

У Ківерцівському районі зросла підліткова злочинність

14:04 19.10.2019
518

У прокуратурі Волинської області обговорили питання попередження правопорушень серед дітей.

У нараді взяли участь керівники Головного управління Національної поліції, Управління патрульної поліції в області, управління освіти, науки та молоді, а також служби у справах дітей Волинської облдержадміністрації, повідомляють в обласній прокуратурі.

Розпочинаючи нараду, прокурор Ігор Цюприк наголосив, що через прорахунки в організації взаємодії правоохоронних органів та органів влади щодо профілактики підліткової злочинності в області продовжує зростати кількість злочинів, вчинених неповнолітніми (з 78 минулоріч до 90 цього року, або на 15,4%). Збільшилася й кількість підлітків, які вступили у конфлікт із законом (з 39 до 60).

Цьогоріч двоє підлітків в області скоїли умисні вбивства.

Спостерігається ріст злочинності у молодіжному середовищі, зокрема і на території Ківерцівського району.

Понад третину від усіх зареєстрованих в області вчинених підлітками злочинів (34 з 90) вчинили неповнолітні у Луцьку.

Серед причин та умов, що сприяють скоєнню злочинів неповнолітніми, окрім об’єктивних чинників (виховання дітей в неповних чи неблагополучних сім’ях або ж взагалі без батьків, важкий матеріальний стан, неналежний рівень правого виховання) залишаються і недопрацювання та прорахунки в діяльності органів поліції, освіти, служб у справах дітей.

Усі ці органи, уповноважені державою на здійснення профілактики підліткової злочинності, організацію соціально-виховної та психологічної роботи із дітьми, які вступили у конфлікт із законом, створення умов для виправлення та ресоціалізації таких дітей, діють відокремлено, без вжиття спільних заходів для вирішення проблем протидії злочинності.

Суттєвої активізації потребує робота з питань правового виховання учнів та студентів, адже понад половина підлітків, які вчинили кримінальні правопорушення, були учнями загальноосвітніх навчальних закладів (43 із 60), ще сім - учнями професійно-технічних навчальних закладів, четверо – студентами вищих навчальних закладів і лише шість ніде не навчалися.

Кожен дев’ятий злочин волинські підлітки вчинили у стані алкогольного сп’яніння. При цьому, зважаючи на розповсюдженість порушень порядку ведення роздрібної торгівлі алкогольними та тютюновими виробами, недостатніми та малоефективними є вжиті органами поліції заходи адміністративного впливу.

Незадовільною залишається діяльність суб’єктів профілактики щодо попередження вживання наркотичних засобів у підлітковому середовищі (а це і продаж наркотиків через Інтернет, і так звані «закладки»).

Питання дотримання прав дітей, які вступили у конфлікт із законом, також вимагають вжиття додаткових спільних зусиль слідчих органів поліції та процесуальних прокурорів.

Начальник ГУ НП в області Петро Шпига наголосив на необхідності приділяти належну увагу питанням недопущення втягнення підлітків у злочинну діяльність, а також притягнення дорослих злочинців до відповідальності за це.

Задля упередження вчинення учнями кримінальних правопорушень, – вважає заступник начальника управління освіти, науки та молоді ВОДА Тетяна Соломіна, – у закладах освіти до профілактичної роботи необхідно залучати і педагогів, і батьків, і правоохоронців, при цьому доцільним виглядає використання методів «ранньої профілактики», тобто проведення роз’яснювальної роботи з дітьми молодших класів.

Начальник Управління патрульної поліції в області Андрій Крутень розповів, що патрульні поліцейські роблять все, аби бути дружніми до підлітків, щоб ті не боялися повідомляти про всі свої проблеми правоохоронцям та звертатися до них по допомогу.

Обговоривши усі проблемні питання протидії злочинності у молодіжному середовищі, учасники наради розробили низку спільних заходів задля попередження правопорушень серед дітей, а також додержання прав підлітків, які вступили у конфлікт із законом.

Читайте також: У Ківерцівському районі найнижчий рівень розкриття злочинів

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
17 листопада
Сьогодні
Вчора
15.11.2019
14.11.2019
13.11.2019
12.11.2019
11.11.2019
10.11.2019
09.11.2019
08.11.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин
sdsd