Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Засідання комісії
Засідання комісії

У Ківерцівському районі зафіксували спалах пастерильозу серед оленів

12:49 10.07.2020
3985

У Ківерцях відбулося засіданні районної протиепізоотичної комісії райдержадміністрації.

Про це інформує Ківерцівська РДА.

Учасники засідання зібралися через зафіксовані на території району спалахи інфекційної хвороби пастерельоз, яка вразила плямистих і благородних оленів, що розводяться у фермерському господарстві «Урочище Корея» та державному підприємстві «Лісомисливське господарство «Звірівське». Також до Держпродспоживслужби надходять повідомлення про захворювання свійських травин від жителів навколишніх сіл.

Зокрема, 30 червня на території вищезазначених господарств зафіксували падіж оленів. Відібрані фахівцями патологічні матеріали, які досліджувалися, показали збудник пастерельозу.

Пастерельоз – бактеріальна хвороба багатьох свійських та диких тварин, що характеризується при гострому перебігу ознаками септицемії й геморагічного діатезу, при підгострому та хронічноному – крупозною або катаральною пневмонією. Востаннє спалахи цієї інфекційної хвороби фіксувалися на території району ще у 2004 році.

Щоб врятувати тварин від загибелі, у фермерському господарстві «Урочище Корея» оленів пролікували антибіотиками. Захворювання вдалося зупинити завдяки тому, що тварини утримуються у вольєрах. Щодо ДП «ЛМГ»Звірівське» – тут олені живуть у вільному вигулі, що суттєво ускладнює проведення їм лікувальних заходів. Тому члени районної протиепізоотичної комісії напрацьовали механізм ліквідації спалаху, утилізації тварин, що загинули, а також прийнято низку рекомендацій для запобігання поширенню хвороби.

Пастерельоз поширюєтся через безпосередній контакт тварин, а також переноситься кровососними комахами. Тому, через загрозу поширення хвороби на свійську велику рогату худобу жителям навколишніх сіл рекомендують, які збирають у лісі ягоди та гриби, не їхати до лісу кіньми, заборонено шуміти у місцях підгодівлі диких тварин.

Також фахівці Держапродспоживслужби і екологічної інспекції звертаються до людей та очільників органів місцевого самоврядування, з проханням оперативно повідомляти про факти захворювання тварин, або виявлені під час збирання ягід і грибів, мертвих тварин.

Обговорили також питання утилізації тварин – керівникам господарств, що розводять велику рогату худобу та диких тварин, рекомендовали заключити договори з ветсанзаводом; проведення вакцинації тварин; дезінфекційних заходів.

Голова райдержадміністрації Алла Гонтар наголосила на відповідальності керівників господарств за належний догляд, безпеку та утримання тварин, акцентувала на вжитті відповідними службами усіх необхідних заходів для ліквідації вогнищ захворювання та недопущення його поширення на приватний сектор. Головам сільських, селищної рад, ОТГ, рекомендовано посилити роз’яснювальну роботу серед місцевих жителів щодо необхідності вакцинування тварин та дотримання заходів безпеки під час походів до лісу.

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
9 серпня
Сьогодні
Вчора
07.08.2020
06.08.2020
05.08.2020
04.08.2020
03.08.2020
02.08.2020
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю