Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

На Волині виявили незаконні місця для агітації та інші порушення

11:00 14.09.2020
1483

Представники Громадянської мережі ОПОРА на Волині звернулися до поліції із заявою щодо відведення неналежних місць для розміщення передвиборчої агітації у містах Луцьк та Ківерці із проханням притягнути до відповідальності винних осіб.

Про це повідомили у пресслужбі ОПОРИ.

Разом з тим, виявили нові факти ухвалення незаконних рішень з боку органів місцевого самоврядування.

Громадська мережа ОПОРА стежила за рішеннями щодо відведення та обладнання місць для передвиборчої агітації на сайтах органів місцевого самоврядування. Виявили низку таких, котрі суперечили нормам Виборчого кодексу України.

Тож щодо відповідних рішень, прийнятих у містах Луцьк та Ківерці, подали заяву до правоохоронних органів. Окрім того, у заяві правоохоронців просили перевірити законність аналогічних рішень в інших населених пунктах.

«Дані відомості зареєстровані до системи Єдиного обліку. На даний час здійснюється перевірка та збір матеріалів», – повідомив начальник управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування Головного управління Національної поліції у Волинській області Віталій Ковальчук.

Водночас ОПОРІ стали відомі нові факти ухвалення незаконних рішень з боку органів місцевого самоврядування, пов’язаних із визначенням та облаштуванням місць для розміщення матеріалів передвиборчої агітації.

Так, відповідно до рішення виконавчого комітету Колківської селищної ради № 73 «Про відведення на території Колківської селищної ради місць для розміщення матеріалів передвиборчої агітації під час підготовки до проведення чергових місцевих виборів» від 20 серпня дозволили розміщувати друковану агітаційну продукцію у фоє Будинку культури села Боровичі, у фоє клубу села Грузятин, у фоє Будинку культури села Рудники, у клубі села Островки, у клубі села Новоукраїнка, у ФАПі села Мар’янівка.

Разом з тим, у місті Рожище прийняли відповідне рішення з порушенням термінів. Так, виконавчий комітет Рожищенської міської ради ухвалив рішення № 66 «Про відведення місць для розміщення матеріалів передвиборної агітації» 9 вересня 2020 року.

Також у поліції Волині ОПОРІ повідомили, що станом на 11 вересня зареєстрували вісім подій, пов’язаних із виборчим процесом. Із них одне надійшло на телефонну лінію «102», інші ж виявили у ході моніторингу мережі Інтернет, зокрема, повідомлень ОПОРИ.

«Із них – один можливий підкуп виборців та сім повідомлень щодо незаконної агітації. На даний час ознак кримінальних правопорушень для внесення в Єдиний реєстр досудових розслідувань немає. Всі матеріали перебувають на розгляді, оскільки зареєстровані вчора чи позавчора… Наразі відбувається збір матеріалів, встановлення свідків тощо», – додав Віталій Ковальчук.

Нагадаємо, що відповідно до частини 3 статті 53 Виборчого кодексу України місцеві органи виконавчої влади, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування не пізніше як у перший день виборчого процесу відповідних виборів відводять місця та обладнують стенди, дошки оголошень у людних місцях для розміщення матеріалів передвиборної агітації.

Також відповідно до статті 212-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення, здійснення передвиборної агітації особою, участь якої у передвиборній агітації заборонена законом, проведення передвиборної агітації поза строками, встановленими законом чи в місцях, що заборонені законом, здійснення передвиборної агітації у формах і засобами, що суперечать Конституції або законам України, або інше порушення встановлених законом обмежень щодо ведення передвиборної агітації, крім випадків, передбачених статтями 212-9, 212-13 та 212-14 цього Кодексу, а так само агітація в день проведення референдуму – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п'ятдесяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
27 вересня
Вчора
25.09.2020
24.09.2020
23.09.2020
22.09.2020
21.09.2020
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю