У Ківерцівській та Цуманській громадах виявили забруднення у стічних водах

05 Червня 2021, 13:41
Фото ілюстративне 1793
Фото ілюстративне

Після лабораторних досліджень екологи виявили забруднення у стічних водах трьох комунальних підприємств Волині: Ківерціводоканал, Ковельводоканал та Цуманське ВУЖКГ.

Про це розповіла речниця державної екологічної інспекції області Анна Тумік, повідомляє Суспільне.Волинь.

Керівників двох комунальних підприємств «Цуманське ВУЖКГ» та «Ківерціводоканал» екологи оштрафували за статтею 59 адміністративного кодексу України «Порушення правил охорони водних ресурсів». Керівники мають сплатити штраф у розмірі від п'яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

«Перевірки тривають для того, аби встановити шкоду завдану довкіллю та встановити розмір збитків. Для цього екологи тричі відбиратимуть воду у стічних трубах для аналізів», — каже Анна Тумік.

У Ківерцях екологи брали для аналізу стічні води з річок Прудник та Путилівка. У ковелі забір брали із Турії, у Цумані також з Путилівки. Спеціалісти виявили перевищення азоту амонійного, нітритів, хімічного споживання кисню та біологічного споживання кисню.

Головам Ковельської, Ківерцівської, Цуманської територіальних громад варто звернути увагу на стан очисних споруд та модернізувати їх.

Від великої кількості забруднюючих речовин вода може цвісти, у ній розмножуватимуться синьо-зелені водорості. Це може призвести до загибелі риби та інших мешканців водойм.

Крім того, екологічна інспекція буде розглядати питання щодо анулювання дозволів на спецводокористування.

Читайте також: Незаконно та систематично: у селі Заброди підприємець нелегально видобуває пісок

Коментар
Код блоку:
08/02/2023 Вівторок
07.02.2023