Штраф за викид сміття на узбіччя може зрости у 8-10 разів

31 Липня 2021, 10:13
Штраф за викид сміття на узбіччя може зрости у 8-10 разів 1685
Штраф за викид сміття на узбіччя може зрости у 8-10 разів

Штрафи для українців за екологічні порушення, зокрема за викидання сміття на узбіччя в розмірі 1700 гривень, можуть зрости у 8-10 разів.

Про це в інтерв’ю УНІАН розказав голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

За словами голови ДЕІ, у законопроєкті «Про державний екологічний контроль» (№3091) передбачена нова можливість - перевірка фізичних осіб на дотримання екологічного законодавства.

«В законопроєкті прописана можливість перевірки фізичних осіб, чого зараз немає. Наприклад, власників земельних ділянок, фермерські домогосподарства, які засмічують довкілля», — сказав він.

Відносно пересічних громадян, які викидають сміття на узбіччі або в лісі, вирізають дерева, на них будуть складатися адміністративні протоколи.

«Щодо відходів зараз штрафи від 850 до 1700 гривень. Але зараз переглядається розмір штрафів. Вже скоро вони зростуть у вісім-десять разів», — пояснив чиновник.

Також він додав, що відносно перевірки фізичних осіб, в разі виявлення порушення - вони будуть притягнуті до адміністративної відповідальності.

За словами Мальованого, законопроєкт також передбачає збільшення штрафів за недопуск до перевірки інспекторів від 600 тис. грн до 1,8 мільйона гривень. Наразі штраф становить 765 гривень.

Як повідомляв УНІАН, 15 липня Верховна Рада України схвалила в першому читанні законопроєкт, який передбачає посилення державного екологічного контролю.

Згідно з пояснювальною запискою до документу, законопроєкт передбачає створення єдиного органу державного екологічного контролю та реформування системи органів та порядку здійснення контролю.

Розширюються заходи державного екологічного контролю, до яких належать планові та позапланові перевірки, реагування на виклики, рейдові перевірки та патрулювання, перевірки щодо органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Законопроєкт має покращити порядок планування здійснення державного екологічного контролю, який стає прозорим та об’єктивним.

Коментар
Код блоку:
31/01/2023 Понеділок
30.01.2023