На всій території України запровадили жовту зону карантину: які обмеження діятимуть

21 Вересня 2021, 13:40
На всій території України запровадили жовту зону карантину: які обмеження діятимуть 765
На всій території України запровадили жовту зону карантину: які обмеження діятимуть

Відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. 

21 вересня до заходу долучилися також голови обласних державних адміністрацій. Про це повідомили на Урядовому порталі.

Державна комісія заслухала доповідь міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка щодо поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 та розглянула питання впровадження в усіх регіонах країни «жовтого» рівня епідемічної небезпеки.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зауважив, що епідемічна ситуація в країні стрімко погіршується, тому обов’язок держави – захистити життя та здоров’я людей. Водночас він наголосив, що вакцинація на сьогодні є найефективнішим способом протидії COVID-19, і держава забезпечила можливість будь-кому щепитися безкоштовно.

Глава Уряду наголосив, що Кабінет Міністрів змінами до постанови в певному плані також пом’якшив обмежувальні заходи та дозволив працювати закладам господарювання та освіти навіть у «червоній» зоні, але за певних умов.

«Обмеження «жовтої» та «червоної» зон не поширюватимуться на ті заклади, де персонал та відвідувачі вакциновані, мають негативний тест або підтвердження нещодавно перенесеної хвороби. Це той метод, який на сьогодні успішно використовує низка європейських і світових країн для того, щоб уберегти людей і водночас не зупиняти економічну активність країни», – зазначив прем’єр-міністр.

За результатами засідання Державна комісія ТЕБ та НС вирішила:

 • встановити з 00:00 хвилин 23 вересня 2021 року жовтий рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території всіх регіонів України;
 • застосувати на території всіх регіонів України обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені для жовтого рівня епідемічної небезпеки;
 • головам обласних та міста Києва державних адміністрацій вжити заходів щодо забезпечення дотримання відповідних обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених для відповідного рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Учасники засідання також порушили питання охоплення населення вакцинацією, зокрема вчителів та працівників закладів освіти. Денис Шмигаль зауважив, що в порівнянні з минулим роком захворюваність на COVID-19 серед дітей зростає.

З урахуванням обговорення Державна комісія доручила головам обласних та міста Києва державних адміністрацій вжити заходів до:

 • можливості залучення до процесу вакцинації, у тому числі, вчителів та працівників закладів освіти можливостей існуючих пунктів щеплень у закладах освіти;
 • забезпечення можливості та організації вакцинації у тому числі вчителів та працівників закладів освіти за допомогою виїзних мобільних вакцинальних сесій у разі відсутності в закладах освіти постійних пунктів щеплень;
 • інформування та проактивного запрошення до вакцинації не лише вчителів та працівників закладів освіти, а також їхніх родичів та родичів здобувачів освіти до існуючих пунктів щеплень у закладах освіти та під час роботи виїзних мобільних вакцинальних сесій.

Які обмеження передбачає жовта зона:

 • заборонено проводити масові заходи за участю більш як однієї особи на 4 метри квадратні площі території або наповненістю залів понад дві третини місць;
 • не більше чотирьох осіб за столиком в закладі громадського харчування, а відстань між столами – мінімум 1,5 метра;
 • кінотеатри та інші заклади культури працюватимуть із заповненістю залів менш як дві третини місць або 50% місць;
 • спортивні зали та фітнес-центри працюватимуть лише у разі обмеження кількості відвідувачів з розрахунку одна особа на 10 метрів квадратних площі;
 • заклади освіти працюватимуть за умови наявності не менше як у 80% працівників хоча б одного щеплення.

Обмеження жовтої зони не будуть застосовуватися, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кафе та ресторанів, кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть хоча б одне щеплення або чинний (72 години) результат ПЛР- чи експрес-тестування.

Коментар
18/10/2021 Понеділок
18.10.2021
17.10.2021
16.10.2021