Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Ківерцівський календар: що відзначати 12 січня

10:50 12.01.2018
549

Сьогодні Ківерцівщина вшановує пам'ять героя-вчителя Маркіяна Бурака, церква несе шану пам’яті преподобної Феодори Царгородської, а погоду передвіщають нутрощами тварин.

Ківерцівський календар:

12 січня 65 років від дня народження Бурака Маркіяна Омельяновича (1951 року народження) – жителя міста Ківерці, вчителя фізкультури Муравищенської ЗОШ І-ІІ ступеня, який ціною власного життя врятував від загибелі трьох своїх учнів. Посмертно нагородженний орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Церковний календар:

Сьогодні церква вшановує пам’ять преподобної Феодори Царгородської, святої першої половини Х століття. Її ім’я відоме завдяки прецікавій історії про посмертні митарства душі. Оповідь так і називається: «Митарства святої Феодори».

Жінка жила в Константинополі, рано овдовіла, але вела благочестиве життя. У її будинку знайшов прихисток відомий чернець, а згодом і святий – Василій Новий. У Василія були учні й послідовники, серед них і юнак Григорій. Після смерті Феодори, яку Григорій дуже шанував, він почав розпитувати святого Василія про те, як склалася загробна доля жінки. Згодом він був удостоєний побачити святу – та перебувала в горніх обителях дивовижної краси. Григорій також почув і оповідь Феодори про те, як її душа у супроводі двох ангелів проходила 20 митарств: до душі приступали злі біси й зачитували різні гріхи, які вона скоїла «словом, ділом і помислом» за своє життя, намагаючись її залякати й забрати з собою у пекло.

Злі духи звинувачували її навіть у тому, що вона, бувало, гнівалася на власних дітей, коли ті не слухалися. Від погибелі Феодору врятували ангели, які мали список чеснот і добрих справ святої, а також молитви святого Василія, який на землі молився за спасіння душі спочилої. Попри те, що «Митарства» викликали у деяких, особливо освічених, церковних кліриків сумніви і скепсис (вони називали їх «духовним романом»), в народі ця оповідь дуже популярна. А ще можна сказати, що «Митарства» дали поштовх розвитку специфічного літературного жанру, що базується на свідченнях людей, які пережили клінічну смерть.


Іменинники сьогодні Онися, Феодора, Марія.

Астровісник:

Нині вже 25 місячний день. Місяць переходить у знак Стрільця. Енергетика дня пасивна і споглядальна. Жодних нових справ! Найліпше цього дня відпочивати. Ідеальними будуть водні процедури: басейн, лазня. Колективна праця може призвести до багатьох непорозумінь, кожен затято тягтиме ковдру на себе, буде важко досягти консенсусу. Небажано цього дня також брати на себе відповідальність, давати комусь категоричні оцінки, виступати з різкими судженнями. У другій половині дня виникне нездоланне бажання видати бажане за дійсне, ідеалізувати минуле, піддаватися оманливим фантазіям. Найбільш вразлива частина тіла – вуха.

Народний прогноз погоди:

  • 12 січня вшановується пам’ять святої Анисії.
  • У народі цей день називався «Онисі зимові», або «Онисі Шлунківниці».
  • У давнину цього дня варили свинячі шлунки і різали гусей. За нутрощами тварин передвіщали погоду на зиму.
  • Якщо селезінка була рівною і гладкою, то очікували зими сурової. Товста печінка усередині означала, що холоднеча розпочнеться з половини зими, а широка сторона печінки до живота обіцяла морози.
  • У народі говорили: «До дня Онисі холод над землею повис».


Коментарі
18 жовтня
Вчора
16.10.2018
15.10.2018
14.10.2018
13.10.2018
12.10.2018
11.10.2018
10.10.2018
09.10.2018
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин