У Ківерцівській громаді вшанували пам'ять академіка Михайла Кравчука

07 Жовтня 2022, 12:55
Вшанування пам'яті математика Михайла Кравчука ФОТО 839
Вшанування пам'яті математика Михайла Кравчука

27 вересня виповнилося 130 років із дня народження волинянина, математика зі світовим ім’ям та академіка Михайла Кравчука, уродженця села Човниця Ківерцівського повіту Волинської губернії (нині Луцького району, Волинської області).

Про це розповіла пресслужба Ківерцівської міської ради у фейсбуці.

З цієї нагоди працівники Ківерцівської міської ради та представники депутатського корпусу на чолі з міським головою Олександром Ковальчуком відвідали зразковий музей Михайла Кравчука, який розміщений у початковій школі села Човниця Луцького району. 

Відвідувачів радо зустріли Леся Свиновей, керівниця та екскурсоводка музею, Яна Ковальчук, керівниця школи та учні закладу, які організувати гостям цікаву екскурсію.

З розповіді екскурсоводки відвідувачі дізналися про дитячі роки вченого, навчання в університеті, педагогічну і наукову діяльність великого педагога.

Ознайомилися з експозиціями, на яких математика представлено як вчителя Архипа Люльки, конструктора реактивних двигунів та Сергія Корольова, конструктора космічних кораблів.

Велике враження на слухачів справила праця академіка, яку використав американський учений Джон Віктсент Атанасов для створення першого у світі електронного комп’ютера.

На завершення поїздки гості вшанували пам’ять академіка покладанням квітів до погруддя Михайла Кравчука.

Читайте також: У Ківерцях змагалися за першість у риболовлі поплавцевою вудкою

Коментар
Код блоку:
04/02/2023 Субота
04.02.2023
03.02.2023