Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Жидичинський священик про те, чому люди вірять в московські байки

16:25 01.02.2018
797

Архімандрит Константин (Марченко), настоятель Свято-Миколаївського жидичинського монастиря УПЦ КП оприлюднив емоційний пост, де обурився «недалекоглядністю» тих українців, які далі «вірять в московські байки».

Про це пише Волинь24.

Своїми емоціями священик поділився, коментуючи інтерв’ю Патріарха Філарета для видання Deutsche Welle «Путин - не атеист, а новый Каин»

Подаємо допис священика без змін:

«Коли наші люди прозріють? Я вже мовчу про схід та південь України. Тут, на заході, в Древньому Жидичині, люди вперто ратують за руський мир. Верхом цинізму є, що роблять вони це у вишиванках, у храмах, де поминається Кирил, у конфесії яка приймає в Луганську присягу в бойовиків, присягу на вірність Росії, присягу, яка зобов'язує вбивати українців з таких сіл як Жидичин, Кульчин, Озерце, Клепачів.

А місцеві і далі вдячно хлопають в долоні цим руським поводирям бо вони "наші батюшки", які роблять "добрі" справи - пакети з продуктами роздають. Ото ціна питання!!!

Люди і далі вперто вірять в московські байки про "канонічність", "благодатність" …Жах... просто жах.

І не погані ж люди, освідчені, держслужбовці. І коли ти про це говориш, відразу зауваження - чого ви монахи лізете в політику?

Коли мовчиш, вони «не політично» відмовляються співчувати материнській трагедії і похоронити дитя, вони далі глумляться над почуттями віруючих чинять хулу на Духа Святого і перехрещують, перевінчують бо в них така команда з центру. Та ще й оббріхують, що це канонічно.

По канонах священнослужителем може стати той, кому сповнилось 30 років - багато в нас тут канонічних?.... ще багато є що сказати, але це очевидно зайве. Вчили святі Отці православної Церкви: говори тоді, коли маєш щось краще за мовчання...

Простіть це так, миттєві емоції, які зазвичай намагаюсь тримати при собі, аби не усугубляти релігійної ситуації.

Інтерв'ю раджу переглянути і симпатикам і опонентам....»


;
Коментарі

Читач

23:55 04.02.2018

Недавно деякі волинські електронні ЗМІ розповсюдили “емоції” речника УПЦ КП Костянтина Марченка, опубліковані на його сторінці у ФБ. Шкода, що офіційні особи дозволяють собі публікувати не факти, а плітки та емоції, тому насмілюся прокоментувати дану публікацію. Хотілось би почути цитату чи побачити відео як “руські поводирі” в згаданих селах “вперто ратують за руський мір”.
Щодо присяги бойовиків у храмі УПЦ в Луганську , то хочу порекомендувати шановному архімандриту перевестися в Луганську єпархію УПЦ КП (там , до речі пустує їхній собор, який ніхто не захоплює), щоб на собі відчути, що таке служити в зоні конфлікту і тоді давати оцінки клірикам УПЦ.
Дуже дратують намісника Жидичинського монастиря “московські байки”, тому він вирішив доповнити їх своїми власними. Те, що Київський патріархат являється невизнаною (неканонічною) організацією знають у всьому Православному світі, але чомусь це подається як “байка” Оскільки не визнається церква, то і звершені нею священнодійства теж є незаконими. І не треба нагадувати про невизнання Руської та інших Церков, оскільки в їхньому випадку не визнавалося їхнє рішення про автокефалію, але визнавалися самі Церкви, які ці рішення приймали, тому ніхто і ніколи не ставив під сумнів дісність звершених ними таїнств.
Сумнозвісна запоріжська історія про невідспівування, як на мене, не зовсім тягне на сенсацію, оскільки священик УПЦ всього лиш поступився можливістю звершити чин похорону дитини священику з КП, в якому вона була хрещена. В інтернеті можна знайти декілька випадків, коли священики УГКЦ відмовлялись відспівувати своїх прихожан за “борги” перед церквою і ніхто з цього сенсацій не робив і до храмів нічого не носив.
Так, дісно є канонічна норма, яка рекомендує висвячувати в священий сан після 30-ти років, але історія Церкви вказує на те, що в непрості для неї часи гонінь і розколів при необхідності рукополагали і раніше.
А зараз трохи математики.
В інтерв'ю, рекомендованому для прочитання симпатикам і опонентам наводиться популярна і водночас, м'яко кажучи, не зовсім точна статистика про те, що в КП вдвічі більше прихильників, ніж в “МП”. Пропоную порахувати за допомогою фактів і цифр.
Згідно статистичних даних на 1 січня 2017 року в УПЦ 12079 діючих храмів, УПЦ КП — 4790. Давайте округлимо ці цифри до 12 і 5 тисяч відповідно, щоб полегшити обрахунок. Якщо умовно в кожному храмі “МП” у неділю молиться 100 людей то 12000*100=1200000 прихожан.
Далі ми підіграємо КП (це сьогодні модно) і уявімо, що 5000 їхніх храмів відвідують щонеділі по 200 людей. 5000*200=1000000 проти 1200000 у нас. Звідки ж така статистика, наведена в інтерв'ю, не розумію. Якщо навіть додати один мільйон тих, хто проходить повз храми КП ідучи на ринок чи магазин, всеодно їх більше не в двічі. Можна дописати ще й тих прихильників , що палять храми УПЦ, в масках б'ють стареньких жіночок при захопленнях, зривають хрести, танцюють під час молебнів - можливо тоді й нашкрябаємо “потрібну і замовну статистику”.
Тому хто з нас розповсюджує байки можна посперечатися. Своєю брехнею ви не переможете російську брехню , ви її примножуєте. Давайте говорити правду, керуватися фактами, а не емоціями, поважаймо один одного, посміхнімось . І, можливо, колись, ми будемо в одній Церкві.
P.S Це мої власні думки і позицією УПЦ і Волинської єпархії не являються.

19 серпня
Вчора
17.08.2018
16.08.2018
15.08.2018
14.08.2018
13.08.2018
12.08.2018
11.08.2018
10.08.2018
09.08.2018
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин