Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Ківерцівський календар 9 лютого: з іменинами вітаємо Івана

11:50 09.02.2018
321
Сьогодні Златоуста: звідки визирає весна, яким чином молилися українці без хреста і образа, та якими нині будуть помилки.

9 лютого в Україні та світі:

  • Міжнародний день стоматолога
  • Карнавал Ріо в Бразилії

Церковний календар:

Сьогодні церква згадує знаменну подію – перенесення мощей святителя Іоанна Златоуста – константинопольського архієпископа і богослова. Саме за свій неперевершений і блискучий ораторський дар святителя Іоанна прозвали Златоустом. Цьому святому зазвичай молилися, просячи просвітлення розуму, осягнення духовних істин і про дар слова.

Святитель Іоанн Золотоустий - великий вселенський учитель та ієрарх, помер в 407 році в місті Комани на шляху до місця заслання, засуджений завдяки інтригам імператриці Євдоксії за сміливе викриття пороків, що панували в Константинополі. Перенесення його чесних мощей із Коман у Константинополь відбулося в 438 році, через 30 років після смерті святителя, при синові Євдоксії імператорі Феодосії II (408-450).

Святитель Іоанн Златоуст користувався гарячою любов'ю і глибокою повагою народу, і скорбота про його смерть жила в серцях християн. Учень святителя Іоанна, святий Прокл, Патріарх Константинопольський (434-447), здійснюючи богослужіння в храмі Святої Софії, виголосив проповідь, в якій прославляв святителя Іоанна.

Присутні в храмі, глибоко зворушені словом святителя Прокла, не дали навіть йому закінчити проповідь та одностайно стали благати Патріарха клопотати перед імператором, щоб мощі святителя Іоанна були перенесені в Константинополь. Імператор, переконаний святителем Проклом, дав згоду і наказав перенести мощі святителя Іоанна, але люди, яких він відправив, ніяк не могли підняти святі мощі до тих пір, поки імператор, не усвідомив свою помилку.

Він надіслав послання до святителя Іоанна, смиренно просячи в нього пробачення за себе і за свою матір Євдоксію. Послання зачитали біля гробу святителя Іоанна і після цього легко підняли мощі, занесли їх на корабель і доставили в Константинополь.

Рака з мощами була поставлена в церкві святої мучениці Ірини. Патріарх відкрив труну: тіло святителя Іоанна виявилося нетлінним. Цар, припавши до труни зі сльозами, просив вибачення. Народ весь день і ніч не відходив від раки.

Вранці раку з мощами святителя було перенесено в церкву святих Апостолів. Народ вигукнув: «Прийми престол твій, отче!» Тоді Патріарх Прокл і клірики, які стояли біля раки, побачили, що святитель Іоанн відкрив уста і промовив: «Мир усім». В ІХ столітті на честь перенесення мощів святителя Іоанна Златоуста були написані церковні співи.


Народний календар:

В народі вважалося, що на Златоуста Сонце по-особливому світить – крізь нього весна прозирає. «Сонце на схід, а всемилостивий Бог на поміч», – було колись і таке вітання-побажання. «Ось тобі сонце!», «Ось тобі око Господнє!» – клялись у давнину слов’яни.

Українці, коли не мали при собі не хреста, ні образа, молилися, повернувшись на схід сонця. А ще казали: «Де сонце світить, туди Бог дивиться». Також цього дня приділяли величезну увагу тому, яким чином розпалювали у печі вогонь. Усі полінця мали зайнятися дружно й горіти, весело потріскуючи. Це віщувало достаток у сім’ї. Або, принаймні, сильний мороз.

Іменинник сьогодні один – Іван.

Астровісник:

Триває невтомна місячна сансара, сьогодні 24-ий місячний день – час потужної чоловічої енергетики. Маємо бути рухливими і невловимими як та ртуть. Доля очікує від нас нестандартних рішень, швидких марш-кидків. Частину рішень доведеться ухвалювати «на ходу» і «на льоту». Краще сконцентруватися на найнагальнішому. Пік активності – до обіду. Місяць і Марс зійдуться в потужному дуеті, це додасть енергії та сил, а потім Меркурій може милостиво щось підказати, підштовхнути до віднайдення заповітних кодів-ключів, відгадок. Важливими стануть різноманітні новини: і з широких екранів, і сказані таємно на вушко. Помилки будуть дуже повчальними. З подвійним скептицизмом ставтеся сьогодні до ідей тарахтючих всезнайок, у яких на все є готові відповіді.


;
Коментарі
20 серпня
Сьогодні
Вчора
18.08.2018
17.08.2018
16.08.2018
15.08.2018
14.08.2018
13.08.2018
12.08.2018
11.08.2018
10.08.2018
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин