Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Похорон Ганни Матвійчук
Похорон Ганни Матвійчук

У Липлянах поховали Ганну Матвійчук – ветерана ОУН-УПА

11:00 30.03.2018
1376

Ветерана ОУН-УПА Ганну Матвійчук, мешканку Жидичинської ОТГ Ківерцівського району, поховали у селі Липляни, де вона мешкала.

Похорон відбувся у четвер, 29 березня, – повідомив у мережі свободівець Анатолій Пушкін.

Анатолій Пушкін переповів історію життя упівки Ганни Матвійчук, почуту від рідної молодшої сестри Софії, членкині Братства вояків ОУН-УПА Волинського краю імені Клима Савура.

Народилася Ганна Матвіюк 6 лютого 1930 року.

Старший брат Лаврин був членом ОУН, зокрема вів ідеологічну боротьбу, мав педагогічну освіту.

«В педучилищі під час навчання здійснював антирадянську агітацію. З часом почались арешти, засудили на 25 років каторжних робіт, хоча брат свою вину не визнав. У 1948 році всю сім'ю, зокрема і старшу сестру Неонілу, яка на той час вчителювала в селі Гуща та активно допомагала братові, вивезли до Хабаровського краю, поселення Бічевая. Більше місяця були в дорозі. 10 травня виїхали, а приїхали 12 липня. Дорога була страшна, під час якої на ходу викидували людей. Жили в лісі, в одному бараку 70-80 чоловік, для обігріву – дві буржуйки», – пише активіст.

За його словами, на лісоповалі доводилось обрубувати сучки, раз у тиждень привозили хліб, воду пили з річки, деколи давали крупу, яку варили на дворі.

«Попри всі випробовування, не здавались. Багато писали клопотань за брата, що його звинуватили незаконно. Вдалось прийти на побачення. Коли побачили – жахнулись. Лаврин весь був побитий, катований. Через сім років та вісім місяців повторний суд звільнив за відсутністю складу злочину», – зазначає свободівець.


Через декілька місяців звільнили і трьох сестер, тата та маму.

«Вже дома люди ніколи не говорили на брата, що він бандит, бо все розуміли, на відміну від влади та їхніх прихильників», – додала співрозмовниця Анатолія Пушкіна.

Сестра Ганна з часом вийшла заміж та оселились в селі Липляни.

«Чоловіка звали Петро, був хорошою людиною, в них народився син. За декілька років Петро помер від інсульту. Сина забрали в армію за дивним збігом теж на лісоповал в Мурманську область. Там травмувало деревом, став інвалідом. В 45 років помер від інфаркту. Весь цей час Ганна Яківна доживала одна. Працювала листоношею. Родина допомагала, а племінниця Ангеліна догляділа до смерті», – повідомив свободівець.

Поховали Ганну Яківну в селі Липляни на родинному кладовищі.


;
Коментарі
20 вересня
Сьогодні
Вчора
18.09.2018
17.09.2018
16.09.2018
15.09.2018
14.09.2018
13.09.2018
12.09.2018
11.09.2018
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин