Криптопозики на біржі WhiteBIT: що це та які умови для отримання?

18 Вересня 2023, 13:30
Криптопозики на біржі WhiteBIT: що це та які умови для отримання? Реклама 322
Криптопозики на біржі WhiteBIT: що це та які умови для отримання?

Так склалося, що централізовані фінансові організації під час вибору, кому надавати кредити, покладаються на довільні показники. Вони вибирають тих, хто для початку повинен довести, що він заслуговує на довіру, тим самим сформувавши кредитну історію. Біткоїн-позика та криптокредитори не цікавляться вашим доходом, місцем проживання або минулими кредитами. Ця система будується на чітких та прозорих умовах щодо погашення та кредитних ставок. Завдяки цьому такий інструмент стає все більш популярним на крипторинку, оскільки дозволяє більш гнучко працювати зі своєю стратегією, підлаштовуючись під волатильність та зміни в криптоіндустрії.

Що таке криптокредити та в чому їхня вигода?

Криптокредитування за своїм принципом нагадує інші позики із забезпеченням, наприклад, автокредит або іпотеку. Тут у якості застави під час оформлення угоди використовується ваша цифрова валюта. До того часу, поки ви не повернете позичені кошти, ваші криптоактиви будуть недоступні для продажу або проведення інших транзакцій. Криптокредити мають багато перспектив та переваг у порівнянні з традиційним централізованим кредитуванням.

Насамперед можна відзначити нижчі відсоткові ставки, відсутність необхідності у перевірці кредитоспроможності, щоб отримати сучасне фінансування. Ще одна кардинальна відмінність від класичних кредитів полягає в тому, що запозичення Bitcoin (BTC) здійснюється в рази швидше. Часто люди не користуються централізованим кредитом або кредитною карткою для здійснення великої покупки, тому що знають, що на них очікують надзвичайно високі відсоткові ставки. У середньому ставка за кредитною карткою становить майже 16%. І саме ваш кредитний рейтинг впливає на те, які відсоткові ставки за позикою будуть визначені у вашому випадку.

Платформи криптокредитування працюють в інший спосіб. Один із факторів, який робить цю послугу привабливою для багатьох користувачів – ставка запозичення, як правило, становить однозначні числа. І це не залежить від вашого кредитного рейтингу чи минулих позичань грошей. Крім того, майданчики з надання криптокредитів обробляють заявку на позику в день її подання. Це суттєво відрізняється від традиційної банківської системи, де цей процес може затягуватись днями або навіть тижнями.

Де купити першу криптовалюту?

Сьогодні крипторинок пропонує велику різноманітність платформ, на яких можна придбати цифрові валюти та вести подальшу роботу з ними. Через великий вибір багатьом трейдерам та інвесторам складно визначитися з відповідним майданчиком. Сервіс має бути надійним та надавати вигідні умови для заробітку на криптомонетах. Якщо ви все ще шукаєте, де купити крипту, рекомендується розглянути для себе WhiteBIT. Це одна з найбільших криптофіатних платформ у Європі, яка відкриває доступ до понад 270 активів, 350+ торгових пар та 10+ національних валют.

Цей сервіс підійде, щоб купити криптовалюту за фіатні гроші або інші види цифрових активів. На даний час на криптобіржі зареєстровано понад 4 млн. користувачів. Процедура реєстрації займає кілька хвилин: необхідно лише вказати адресу електронної пошти, вигадати пароль, після чого підтвердити e-mail. Весь торговий функціонал перед вами відкриється після проходження процедури верифікації (KYC) – підтвердження особистої інформації. Українці можуть це зробити за спрощеною схемою за допомогою держпортала Дія. Інтерфейс біржі – простий та інтуїтивно зрозумілий, немає жодних зайвих опцій. Навіть новачки здатні одразу зорієнтуватися на сайті.

Позика в Біткоїнах та іншій крипті: принцип дії на WhiteBIT

Послуга на біржі передбачає кредитування певними криптовалютами, які ви можете позичати на будь-який термін. У якості забезпечення використовується ваш Заставний баланс на платформі. Такий інструмент особливо популярний, оскільки запозичені кошти ви можете використовувати як забажаєте. Їх можна виводити з криптобіржі, задіяти у торгових операціях, переказувати іншим користувачам, інвестувати у криптодепозити. Умови криптокредитування на WhiteBIT:

  •  Використовувати заставну суму можна лише в тому випадку, якщо на вашому Заставному балансі є необхідна кількість   криптоактивів.
  •  Після переведення монет із Заставного балансу вам відкриється доступ до позики криптовалюти.
  •  Комісія прораховується заздалегідь та починає діяти з першої секунди.
  • Ви можете користуватись заставною криптою, якщо частка маржі покриває кредит.
  • Закрити криптокредит можна шляхом повернення позиченої криптовалюти на Заставний баланс разом із комісійними.

На сайті доступна не тільки Біткоїн-позика, але й можливість позичити інші види активів: ADA, APE, AVAX, BCH, ETH, LINK, LTC, MATIC, DOGE, DOT, EOS, NEAR, SHIB, SOL, TRX, USDC, USDT , XLM, XRP. Це все ті ж самі коїни та токени, які підтримуються як забезпечення при маржинальній торгівлі. 

Нюанси, про які потрібно знати

При роботі з WhiteBIT ви можете розраховувати лише на запозичення певної крипти. Державні валюти на даний момент не застосовуються до цього інструменту. Але є просте вирішення цього питання – можна використовувати функцію «Обмін», щоб швидко конвертувати позичені кошти у фіат. У якості застави може використовуватися нативний токен біржі WBT, але актив недоступний для оформлення позики.

Якщо вас турбує, скільки криптокредитів можна брати одночасно, то тут все просто: кількість криптопозик із різних монет необмежена. Ви не зможете більше скористатися послугою криптокредитування лише за умови, що на Заставному балансі немає достатнього забезпечення. Щоб закрити Біткоїн-кредити або позики по іншій крипті, вам знадобиться поповнити Заставний баланс на суму позичених грошей у валюті, в якій оформлявся кредит. Ця операція виконується за допомогою кнопки «Погасити». Ви можете також закрити кредит моментально, якщо задіяти для цього заставу через кнопку «Закрити». Криптокредити у BTC або USDT погашаються автоматично, коли ви закриваєте позиції з позитивним PnL у тій самій валюті.

Як зрозуміти, скільки активів доступно для позик у певній валюті?

Кількість криптомонет, які ви можете позичити, розраховується пропорційно до вільної маржі – суми незалучених коштів Заставного балансу, які не задіяні для кредитів або підтримки позицій. Еквівалент заставної суми має бути для будь-якого розміру запозиченого активу та залежить від кредитного плеча облікового запису. У свою чергу, кредитне плече облікового запису визначає співвідношення частки підтримуючої маржі – від 50% (1х) до 2,5% (20х).

Чим вище кредитне плече, тим на більше Біткоїн-кредитування або позики в іншій крипті ви можете розраховувати. Але це має потенційні ризики, наприклад, ліквідацію позиції. Щоб унеможливити подібну ситуацію, необхідно стежити за оцінкою ризику балансу та додавати більше грошей на Заставний баланс. Обсяг вільної маржі залежить безпосередньо від відкритих маржинальних та та ф'ючерсних позицій: чим вище плюсове значення Profit & Loss, тим більше активів доступно для криптопозики.

Під ліквідацією розуміють процес автоматичного продажу заставної суми за актуальним ринковим курсом для повернення позиченої криптовалюти. Курс криптовалют в Україні визначається в реальному часі. Ціна ліквідації – це орієнтовна вартість позикової монети на крипторинку в еквіваленті USDT, після досягнення якої відбувається ліквідація кредиту. Якщо для криптопозики неможливо прорахувати еквівалент USDT, то розраховується USDT еквівалент заставних коштів.

Переваги запозичення криптовалют

Ця послуга набирає все більше обертів, оскільки має безліч плюсів для активних користувачів криптобірж. Перед оформленням криптокредиту рекомендується ознайомитись із основними перевагами такого інструменту:

  • Криптопозики можуть надаватися автоматично всім, хто вніс заставну суму, оскільки користувачі з самого початку розглядаються як надійні.
  • Якщо говорити про DeFi-проєкти, де процес побудований на смарт-контрактах, то це автоматизує всі дії. Як результат – кредити стають ще більш зручними та ефективними.
  • Запозичені кошти можна використовувати для отримання пасивного доходу. Ви можете взяти у криптокредиторів таку криптовалюту, яку, наприклад, вигідно відправити на зберігання до криптодепозиту. Тим самим ви налаштуєте регулярні отримання відсотка на свій рахунок.
  • Якщо дотримуватися всіх правил роботи, ви отримуєте ще більше фінансових можливостей для своєї трейдингової діяльності.

Заздалегідь вивчайте умови платформ криптокредитування, щоб не зіткнутися з неприємними моментами в майбутньому. Грамотний підхід до своїх фінансів дозволить ефективно керувати ними та заробляти ще більше.

Коментар
04/10/2023 Вівторок
03.10.2023