В музеї Ківерців вшанували памʹять жертв трагедії Бабиного Яру та Трохимброду

29 Вересня 2023, 15:55
В музеї Ківерців вшанували памʹять жертв трагедії Бабиного яру та Трохимброду 1012
В музеї Ківерців вшанували памʹять жертв трагедії Бабиного яру та Трохимброду

У Ківерцівському музеї діє постійна експозиція присвячена памʹяті трагедії Трохимброду (Софіївки)  ̶  одного із найвідоміших у світі єврейських містечок, яке знаходилося на території Ківерцівської громади та було дощенту знищене німецькими загарбниками.

Про це Район.Ківерці 29 вересня повідомила директорка установи Оксана Сущук. Пам'ять жертв трагедії Бабиного Яру, пов'язаної з масовим вбивством німецькими окупантами єврейського населення Києва у 1941 року прийнято вшановувати 29 вересня.

«Історики- дослідники стверджують, що саме з цієї дати розпочався жахливий відлік проведення таких масових страт євреїв на території України  через розстріли  ̶  Голокост від куль. Сьогодні відомо понад 2 тисячі місць таких захоронень, інші ще у пошуку.», ̶  повідомляє Оксана Сущук.

Одним із найтрагічніших місць повʹязаних із масовими вбивствами євреїв на Волині є Трохимбрід. Адже чисельність населення містечка сягала понад 3 тисячі осіб.

9 і 21 серпня 1942 року німецькі окупанти розстріляли жителів та повністю знищили усі споруди. Сьогодні про це місце нагадують лише встановлені пам'ятні знати та працююча постійна експозиція у Ківерцівському краєзнавчому музеї.

«Запрошуємо жителів та гостей міста відвідати виставку та вшанувати пам'ять невинно вбитих жертв війни... Пам'ятаймо свої минуле, воно є в усіх. Інша справа як ми до нього ставимося: відповідально, що робить нас ЛЮДЬМИ, чи ні...»,  ̶  коментує пані Оксана.

 

Коментар
21/06/2024 Четвер
20.06.2024