Музей Ківерців серед учасників проєкту «Музеї: Переосмислення»

07 Грудня 2023, 14:20
Музей Ківерців серед учасників проєкту «Музеї: Переосмислення» 603
Музей Ківерців серед учасників проєкту «Музеї: Переосмислення»

Ківерцівський краєзнавчий музей у листопаді та грудні бере участь у проєкті, що призначений підтримувати культурні установи під час переосмислення або ж створення власних експозицій чи заходів, які розповідають про Голокост та Другу світову війну в умовах повномасштабної війни Росії проти України.

Про це 7 грудня інформує Район.Ківерці.

Проєкт реалізує український Центр вивчення Голокосту спільно із німецьким Goethe-Institut.

«Український Центр вивчення Голокосту вже понад 10 років є партнером нашого музею. І дуже багато ініціатив було реалізовано за їхньої підтримки», – розповідає директорка музею Оксана Сущук

«Ми подали заявку, як й інші інституції та були відібрані для цього проєкту. Ми повинні переосмислити той досвід, адже в кожній музейній установі є експозиції, навіть сталі експозиції, тимчасові, які присвячені подіям Другої світової війни. І цей проєкт призначений, аби ми змінили свої експозиції та переосмислили їх подачу в контексті сучасної війни.», – пояснює Оксана Сущук.

Зазначимо, що проєкт складається із трьох позицій: очна зустріч – для знайомств та встановлення зв'язків між працівниками музеїв. На другому етапі працівники музеїв відвідують установи партнерів та діляться ідеями переосмислення композицій. А третій етап – це реалізація мінігрантів.

«Музеї: Переосмислення»
«Музеї: Переосмислення»

Грант, який отримають музеї коливатиметься в межах трьох сотень євро.

«В межах цього гранту ми маємо змогу змінити тексти композицій чи замінити стенди. Що стосується ківерцівського музею, ми подали заявку на діджитал оснащення. Тому на ці кошти, що надають в межах гранту, ми б хотіли придбати планшет і озвучити «надати голос» жертвам Другої світової війни. У нас є спогади тих, хто пережив Голокост та записи очевидців трагедії Трохимброду. І саме ці записи ми б хотіли представити в експозиції через інтерактивні та цифрові засоби», – ділиться директорка музею.

«Музеї: Переосмислення»
«Музеї: Переосмислення»

Коментар
21/06/2024 Четвер
20.06.2024