У ківерцівському краєзнавчому музеї відкрили виставку картин митця Олександра Шума
До Міжнародного дня музеїв, у ківерцівському краєзнавчому музеї відкрили виставку вишитих картин майстра з Волині Олександра Шума – «Вишита молитва духу». Олександр Шум родом із невеликого села Ясне, що неподалік Світязя. Нині живе та творить у Луцьку.
Картини експонуватимуться до 3 червня. На відкритті експозиції, яке відбулося 17 травня, побувала й кореспондентка Район.Ківерці.
Загалом у міському музеї нині експонується понад 30 робіт Олександра Шума.
Серед творчого доробку митця, у Ківерцях репрезентовані роботи переважно на релігійну тематику.
Та є вишиті картини й на тему української козаччини, як от «Тарас Бульба», «Козак Мамай», робота присвячена героям, які загинули за Україну, портрети та роботи вишиті на мішковині.
Окрім ікон та світових шедеврів, у творчому доробку майстра, представлені також й портрети.
«У мами трапилася хвороба, то я вирішив вишити ікону та подарувати її на церкву, вона називається «Покрова». Першого я вишив Івана Хрестителя. Мені здається, що він не тільки руку на Ісуса поклав, але й на мене», – каже Олександр Шум.
Також є й відтворені картини П'єра Огюста «На гойдалці», «Буря», відомі у світі Джоконда та Ромео і Джульєтта.
« Я вже зрозумів, що розбираюся у цьому ділі. Тому заглибився у Францію, вишив Джоконду», – розповідає Олександр Шум.
«Ольга Михайлівна – директорка краєзнавчого музею Лесі Українки, що у Колодяжному, я там теж робив виставку і подарував вишиту картину, де зображена Леся Українка, каже: «Ну, Сашко, дай Боже, щоб ти ще й Джоконду вишив!». Буквально рік не проходить, я її запрошують в Луцьк у краєзнавчий музей і презентую вишиту Джоконду», – розповідає пан Олександр.
Роботи Олександра Шума також виставляли й у Львові, в музеї його вчителя Дмитра Блажиєвського.
«У Блажиєвського була своя техніка, він на обличчі використовував не 28 кольорів, як я використовую, а два чи три й лице передавалося у тих кольорах. У мене вже техніка складніша», – розказує митець.
Улюбленою роботою майстра є ікона під назвою «Замилування». А загалом, вишивальник володіє чималою кількістю технік, як гладь, ланцюжок, перетинка та всі його роботи вишиті хрестиком.
Варто зазначити, що він не використовує у творчості бісер, адже саме картини виконані нитками вважає насправді живими.
Під час презентації робіт, музичний супровід забезпечив Микола Іщук, який виконав для присутніх пісні – вірші покладені на власну музику.