Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Полігон у Брищі
Полігон у Брищі

Які населені пункти Ківерцівського району зможуть вивозити сміття на брищенський полігон

13:15 24.05.2018
422

Полігон Брище перетворюється в екологічну катастрофу Волині. Вже зараз мешканці ближніх сіл потерпають від забруднення води і повітря.

Серед жителів села Брище – катастрофічно високий показник онкозахворювань. Саме тому було прийнято рішення про заборону вивозу сміття із навколишніх сіл на територію переповненого полігону, де на 30-ти гектарах землі розкладаються гори сміття, частково вкопаного в землю на глибину в кілька метрів, котре накопичувалось там ще із радянських часів, – пише на своїй сторінці заступний луцького міського голови Григорій Недопад.

Лише Луцьк, Жидичинська і Княгининівська ОТГ та Прилуцька сільська рада зможуть вивозити відсортовані побутові відходи у Брище, які в подальшому будуть перероблятися і збуватися у якості вторинної сировини відповідним підприємствам.

Несортоване сміття вивозити в Брище буде заборонено категорично, за процесом дотримання даного рішення слідкуватимуть відповідні структури.

Про це йшлося під час «круглого столу», до участі в якому запросили голів ОТГ та сільських рад, представників обласної ради, Волинської ОДА та громадськості, аби разом знайти вихід зі скрутної екологічної ситуації, в якій опинилася Волинь сьогодні.


«На жаль, голова Прилуцької сільської ради проігнорував цей важливий для міста і області захід, не йде на жоден діалог із владою міста, натомість дискредитує і розповсюджує неправдиві чутки «в кулуарах», всіляко уникаючи прямої відкритої розмови і не виконуючи взятих на себе зобов’язань по співпраці з Луцьком. Я вдячний усім присутнім на сьогоднішньому засіданні, які проявили небайдужість до майбутнього рідної землі. Дивує позиція окремих голів сільських рад, які стверджують, що їх, мовляв, не попередили про перехід на систему сортування сміття і заборону вивезення несортованих відходів у Брище. Закон про сортування вступив у силу з 1 січня 2018 року на рівні усієї держави і це ні для кого не секрет. Про заборону вивозу відходів у Брище голови сільських рад були попереджені ще на початку квітня. Однак жодних кроків до переходу на нову систему сортування сміття ними зроблено не було. На жаль, маємо дуже невтішну картину – чимало сіл абсолютно не готові до сортування сміття, при цьому займають позицію, мовляв, нам не сказали, нас не попередили, на нас тиснуть. Насправді міська влада готова до взаємної співпраці, до надання усієї необхідної інформації по закупівлі сміттєвих контейнерів і по співпраці з підприємствами, що купуватимуть в подальшому перероблену сировину. Також розглянемо пропозицію Липинського сільського голови про перспективи муніципального співробітництва із сільськими радами на взаємовигідних умовах. Наголошую – ця співпраця має бути взаємною, а не однобокою. Луцьк не може брати на себе вирішення проблем зі сміттям усіх ближніх сіл, адже це очевидна несправедливість відносно лучан. Ми маємо дуже багато питань по впровадженню нової системи сортування сміття на рівні Луцька, але наближаємося до цього процесу впевнено і планово. Закуплені контейнери, нова сміттєсортувальна лінія готується до запуску. Працюємо, щоб поступово зробити наше місто чистим і екологічно безпечним», – каже Григорій Недопад.;
Коментарі
20 вересня
Сьогодні
Вчора
18.09.2018
17.09.2018
16.09.2018
15.09.2018
14.09.2018
13.09.2018
12.09.2018
11.09.2018
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин