Учні Олицького ліцею спростовували фейк

09 Липня 2024, 14:25
Заняття з медіаграмотності 196
Заняття з медіаграмотності

В Олицькому ліцеї під час заняття гуртка з медіаграмотності Район.Діти дізнавалися про історію свого селища та зняли відеоспростування місцевої легенди.

Заняття 4 липня провела журналістка національної мережі гіперлокальних медіа Район.in.ua Ніна Коляда.

Олика – селище в Україні, адміністраційний центр Олицької селищної територіальної громади Луцького району Волинської області. Селище внесли до Списку історичних населених місць України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 2001 р.

В Олиці розташовані пам'ятки архітектури національного значення:

  • Олицький замок, зведений у 1558 році. Значно понівечений після 1939 року. Триповерховий палац, фортечні споруди, брама. Залишки ландшафтного парку. Замковий комплекс квадратний у плані — мав чотири кутові бастіони зі сторожовими вежами (частково залишились два бастіони). 
  • Колегіальний костел Святої Трійці, збудований у 1635–1640 роках за проєктом відомих архітекторів Бенедетто Моллі та Джованні Маліверна. Костел зведено у стилі римського храму Іль-Джезу. Храм пишно декоровано скульптурами святих (Войцеха, Станіслава, Петра і Павла) та різьбою у виконанні львівського скульптора Мельхіора Ампелі. У крипті колегіати – усипальниця роду Радзівіллів.
  • Костел святих Петра і Павла, один з найстаріших костелів Волині, побудований у 1460 році на старому цвинтарі, серед старих магнатських могил.

Під час заняття учні більше дізналися про історичні місця селища, а також розповіли місцеву легенду про привида – жінку в білому. 

Діти вирішили спростувати цей фейк.

Для цього викладачка ознайомила їх із процесом фактчекінгу. Навчилися писати текст спростування, після чого зняли відео. Зйомки проходили навіть попри дощову погоду.

«Журналістам доводиться працювати в будь-яких погодніх умовах. Так і школярі сьогодні спробували себе у ролі журналістів, знімаючись у дощ», – поділилась викладачка.

 

Коментар
13/07/2024 П'ятниця
12.07.2024