У селі Хопнів працівники Будинку культури Ківерців записували старовинні пісні
Працівники Будинку культури Ківерців організували пошуково-дослідницьку експедицію із запису старовинних пісень у селі Хопнів.
Згодом записані тексти ківерчани виконуватимуть на різноманітних конкурсах талантів, адже так вони намагаються популяризувати автентичні фольклорні надбання Волині та Ківерцівщини зокрема. Про це Район.Ківерці повідомив виконувач обов'язків директора Будинку культури Микола Скубій.
«Були ми в селі Хопнів, Тростянецького старостинського округу. Ми побували на гостині та з експедицією у Романа Корнелюка. Пан Роман є аматором сцени Будинку культури Тростянця. Нам підказали звернутися до його бабусі Раїси Микитівни Зінгель, адже вона знає дуже багато старовинних пісень», – коментує Микола Скубій.
Учасникам експедиції вдалося записати від Раїси Микитівки близько двох десятків пісень, які нині є маловідомими загалу.
«Торік таку ж поїздку ми мали у село Журавичі. У такий час хочеться знайти, зберегти, відтворити та передати нащадкам такі речі у спадок. Зазначу, що Раїса Микитівна корінна жителька села Хопнів», – каже Микола Скубій.
До експедиції долучилися Лідія Кузьмич – керівниця ансамблю «Толока» та Лілія Шульська – керівниця тріо «Журавлина».
Твори, які записали у Хопневі, у Будинку культури мають намір відтворити та виконувати зі сцени.
«Я запалився ідеєю знайти ці заховані скарби і презентувати їх на фестивалях фольклорної пісні. З «Толокою» ми їздили в Хуст і вже виконували пісні нашого регіону. У нас є записи тестів на диктофоні та у письмовому варіанті. Адже коли ми записуємо пісню, то обов'язково вказуємо від кого вона записана, вказуємо й рік народження виконавця чи виконавиці. Також нотуємо де респондент проживає. Тому кожна записана пісня має свій паспорт», – розповідає керівник культурного осередку.
Зазначимо, що до запису пісень окрім Раїси Зінгель долучилися Ярослав Шип, Людмила Лукашук, Ганна Філімончук, Надія Шип та Ганна Філімончук.