Залісоче: у пам’ятці культури підприємець влаштував торгівлю

18 Червня 2018, 13:00
Фото ілюстративне 2522
Фото ілюстративне

У Ківерцівському районі приватного підприємця хочуть зобов’язати звільнити приміщення пам'ятки культурної спадщини, яку він використовує без достатніх правових підстав. Відповідний позов до суду скерувала прокуратура.

У ході вивчення стану дотримання вимог законодавства у сфері охорони культурної спадщини прокурори встановили порушення при використанні підприємцем пам’ятки містобудування та архітектури національного значення, яка перебуває під охороною держави ‒ Луцької брами міських укріплень XVII сторіччя, що розташована у селі Залісоче Ківерцівського району Волинської області, ‒ повідомляє прокуратура Волинської області.

Суб'єкт господарювання використовує приміщення пам’ятки площею 43 кв. м.  у комерційних цілях – як торговий об’єкт з продажу продовольчих та інших товарів – за відсутності укладеного в установленому законом порядку договору оренди.

В ході здійснення своєї господарської діяльності він керується охоронним договором, укладеним  із відділом культури Ківерцівської районної державної адміністрації у вересні 2014 року, але не погодженим, як того вимагає чинне законодавство, центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини.

Окрім того, охоронний договір не надає права використовувати пам’ятку для ведення господарської діяльності, адже у зв’язку з таким використанням втрачається її культурно-історична цінність.

За таких умов, вважають прокурори, пам’ятку архітектури національного значення необхідно повернути державі.

Позов перебуває на розгляді у суді.

Коментарі
19 Червня 2018, 15:49
А де прокурори були тоді де ця пам,ятка архітектури була розвалена??? Дякуючи підприємцю Дядюсю Миколі,він своііми силами привів іі до нормального вигляду.Якби ні то ту па,мятку вже давно місцеві алкаши,рознесли б по цеглині....
Коментар
Код блоку:
04/02/2023 Субота
04.02.2023
03.02.2023