Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Рубен та Летісія
Рубен та Летісія

Волинські аргентинці: подружжя з Аргентини шукало родичів в Олиці

13:00 01.07.2018
980

Чи готові ви перетнути океан задля налагодження родинних зв’язків, які втратились півстоліття тому? Чи готові ви кинути виклик історії, поїхати у невідомість, аби віднайти своє коріння?

Герої сюжету телеканалу «Аверс» Рубен та Летісія прилетіли в Україну з Аргентини, аби познайомитись із далекими родичами та знайти витоки власного походження.

Спочатку подорожі Рубен та Летісія знайомляться з українською, а радше, волинською щирістю та привітністю. Прибувши до Луцька, аргентинці сідають у таксі, і з допомогою мобільного перекладача пояснюють таксисту, куди їм потрібно їхати. Як виявилось пізніше, водій таксі Роман буде супроводжувати пару наступні кілька днів, мало того, виявиться їхнім добрим янголом.

«Ще в Аргентині, Рубен шукає місце для ночівлі, відтак знайомиться з Маргаритою Лихачовою, яка погодилась прийняти подружжя в себе. Дізнавшись про мету приїзду далеких гостей, пані Маргарита поселяє Рубена та Летісію безплатно, бо вважає, що з людей, які мають таку благородну місію, брати гроші неприйнятно. Мало того, жінка супроводжує аргентинців всюди, стає учасницею пошукової експедиції своїх нових знайомих. Рубен називає її їхнім консулом», – йжеться у сюжеті.

Зі слів Маргарити Ліхачової, вона була дуже вражена.

Саме завдяки пані Маргариті, Рубену та Летісії вдається віднайти родинні витоки. Вона ж знаходить перекладача з іспанської, до того ж аргентинського походження – лучанина пана Євгена, а ще історика, краєзнавця Анатолія Гуру.

«Виявляється, що прадід їхній був родом, власне, з Олики. Не з Олики, а з сусіднього села Личани. Брат його діда виїхав в Аргентину. Виявляється, в селищі Олика є давнє коріння Рубена. Його пращури мали прізвище Теслюк. А в селі Личани ми знайоимось із берегинею роду Теслюків», – йдеться у сюжеті.

«Продали землю, десятину, як колись казали, а самі поїхали, мати не схотіла їхати. Батько сам їздив. Я, каже, не знаю, що там і як. Я не вмію читать, не вмію писать. Те шо і правда», – каже член родини Ольга Теслюк.

Родинне дерево Теслюків дуже розгалужене, тож у Рубена віднині рідних додалося. Вони від свого аргентинського свояка, як сказав би Іван Якович Франко, у захваті.

До приїзду на Батьківщину Рубен Бонавіта знав про Україну лише з розповідей дідуся, тепер обіцяє: «Навідаю родину ще не раз».

Коментарі
22 березня
Сьогодні
Вчора
20.03.2019
19.03.2019
18.03.2019
17.03.2019
16.03.2019
15.03.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин