У Цуманській пущі зафіксували рідкісне природне явище під назвою «льодяна борода»

На території Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща» помітили незвичайне природне явище – «льодяну бороду», яке утворюється за участі гриба Exidiopsis effusa.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Парку.
«Льодяна борода» або «крижана шерсть» – це рідкісне природне явище, яке виникає внаслідок взаємодії фізичних і біологічних процесів.
Воно характеризується утворенням тонких волокон льоду, схожих на бороду або шерсть, які ростуть з гнилявих гілок дерев.
Головну роль у формуванні цього феномену відіграє гриб Exidiopsis effusa, мікроорганізм, що мешкає на мертвій деревині. Цей гриб допомагає волокнам льоду набувати та підтримувати таку форму.
Таке чудернацьке утворення зазвичай з’являється в умовах, коли температура повітря трохи нижча за нуль, а вологість доволі висока.
«Льодяна борода» найчастіше зустрічається в лісах помірного клімату на напівзогнилих гілках широколистяних дерев, таких як дуб або бук.
«Льодяна борода» – це прекрасний приклад того, як природа створює унікальні явища, де біологія і фізика працюють разом. Спостереження такого явища – рідкісна і незабутня подія для кожного, хто має можливість її побачити! А зафіксував його і поділився фото цієї дивовижної льодяної скульптури майстер з охорони природи Олицько-Цуманського ПНДВ Богдан Гриценя», – повідомляють у дописі.