Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

У «Цуманській пущі» відбувся велопохід «В диких умовах». ФОТО

11:00 17.08.2018
584

Любителі велотуризму та активного відпочинку мали прекрасну нагоду відвідати найвіддаленіші та найтаємничіші місця Цуманської пущі в рамках триденного велопоходу «В диких умовах», який відбувся 10 -12 серпня 2018 р.

Під час велопоходу учасники відвідали цікаві місця природи, історико-культурні пам’ятки та об’єкти природно-заповідного фонду. Подорож пролягала як територією національного парку, так і суміжними територіями в історичних межах Цуманської пущі.

Про це йдеться на сайті Міністерства екології та природних ресурсів України.

Приємна прохолода диких лісових стежин, що чергувалися з болотистим та піщаним бездоріжжям, освіжаюче купання в лісових ставках, споглядання історико-культурних пам’яток та мальовничих волинських ландшафтів, відпочинок та ночівля на лісових галявинах, прогулянки серед вікових дубів та сосен – всім цим мали змогу вповні насолодитись учасники подорожі. Окрім того, це була чудова нагода для учасників мандрівки відпочити від цивілізації та доторкнутись до світу тварин та птахів.

Метою заходу було пропагування екологічного туризму, дбайливого ставлення до природи, популяризація рекреаційного потенціалу Ківерцівського НПП «Цуманська пуща», адже рівнинна територія та велика кількість доріг з твердим покриттям чудово підходять для велотуризму.

Похід протяжністю 112 км зібрав 8 учасників з Луцька та Ківерців. Цікавим та пізнавальним було відвідування об’єктів природно-заповідного фонду, а саме: заказники «Кормин», «Зубр», «Богуславський ялинник», ботанічна пам’ятка природи «Городищенські дуби» тощо. Окрім мальовничих лісових краєвидів, маршрут був насичений історичними пам’ятками. Зокрема учасники мали змогу оглянути фортифікаційні споруди австро-угорської та російської армій періоду Першої світової війни, давньоруські городища та могильники, старі дерев’яні церкви.

Під час мандрівки вдалося побачити багато представників дикої природи: сирійського дятла, пару жовни чорної (найбільшого європейського дятла), безліч білих лелек, сірих чапель, чепуру велику, канюків, веретільницю ламку, багато різних бабок, метеликів тощо. Пощастило спостерігати і таких рідкісних птахів як чорний лелека (2 пари у різних частинах парку) та сірий журавель (2 пари, одна з них з виводком).

Як зауважив один з учасників заходу Андрій Мельник:

«Це було справжнє глибоке занурення в дику поліську природу!»

Організаторами та провідниками-гідами велоподорожі були працівники відділу еколого-освітньої та рекреаційної роботи парку «Цуманська пуща»: Нечипорук Максим, Савчук Павло, Слободян Роман.Коментарі
22 травня
Сьогодні
Вчора
20.05.2019
19.05.2019
18.05.2019
17.05.2019
16.05.2019
15.05.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин