Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Пам'ятка архітектури у селі Залісоче
Пам'ятка архітектури у селі Залісоче

Залісоче: прокуратура Волині повернула державі пам’ятку архітектури

10:49 05.10.2018
2181

У селі Залісоче підприємець за допомогою обману використовував пам’ятку архітектури.

Про це йдеться на сайті прокуратури Волинської області.

Господарський суд області задовільнив позов Маневицької місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Волинської ОДА та Державного історико-культурного заповідника у місті Луцьку щодо зобов’язання приватного підприємця звільнити та повернути державі приміщення пам’ятки культурної спадщини, яку суб’єкт господарювання використовував без достатніх правових підстав.

Прокурори встановили порушення при використанні підприємцем пам’ятки містобудування та архітектури національного значення, яка перебуває під охороною держави – Луцької брами міських укріплень XVII сторіччя, що розташована у селі Залісоче Ківерцівського району.

Суб'єкт господарювання використовував приміщення пам’ятки площею 43 кв. м. у комерційних цілях – як торговий об’єкт з продажу продовольчих та інших товарів – за відсутності укладеного в установленому законом порядку договору оренди.

В ході здійснення своєї господарської діяльності він керувався охоронним договором, укладеним із відділом культури Ківерцівської районної державної адміністрації у вересні 2014 року, але не погодженим, як того вимагає чинне законодавство, центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини.

Окрім того, охоронний договір не надає права використовувати пам’ятку для ведення господарської діяльності, адже у зв’язку з таким використанням втрачається її культурно-історична цінність.

Втрутившись у ситуацію, прокурори у суді домоглися повернення пам’ятки архітектури національного значення державі.

Коментарі
21 березня
Сьогодні
Вчора
19.03.2019
18.03.2019
17.03.2019
16.03.2019
15.03.2019
14.03.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин