Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Європейські басейни у санаторії «Пролісок» зробили його курортним центром

12:19 26.04.2018
3897

В лісі села Грем'яче, що в Ківерцівському районі красується «Волинський Буковель». Саме так місцеві називають санаторій матері і дитини «Пролісок». Та й заперечити ці слова важко. Побачивши блага комплексу на власні очі, переконуєшся, що його так іменують не даремно.

Відпочити та підлікуватися приїжджають у санаторій не тільки українці, а й сусіди з інших країн. Все тому, що комплекс пропонує цілу низку лікувальних процедур та купу можливостей гарно провести час. Але найбільшою гордістю «Проліска» віднедавна стали басейни, побудувати які волинському селу допомогла співпраця з Європейським Союзом.

Про те, як вдалося реалізувати проект ми поговорили з сільською головою Грем'ячівської сільради Наталією Мельник.

Україна і Європа: шляхи перетнулися

Очільниця розповіла, що шанс побудувати у Проліску басейни з'явився у Грем'ячівської сільської ради ще у 2013 році, коли вона виграла Грант Євросоюзу у рамках транскордонного співробітництва «Польща – Україна – Білорусь». Після отримання гранту сільрада стала партнером гміни Біща Люблінського воєводства, що в Польщі, у розвитку санаторно-курортрого туризму.

«Наші польські партнери мали схожу мету, адже мають біокліматичні умови для створення комплексу санатортого типу. Так наші шляхи пересіклися. Вони, шляхом реалізації цього проекту, зробити документи, щоб отримати статус санаторію. Ми ж за ці кошти вже будували водолікувальний комплекс», – розповідає голова сільради.

На втілення проекту ЄС виділив понад два мільйони євро. Однак, за умовою договору, польські партнери отримали всього 10 відсотків від загальної суми. Натомість Україна забрала 90 відсотків коштів, шо становило приблизно 1, 8 мільйона євро.

«Ми були у виграшній ролі, адже виступили основним партнером. Хоча спочатку головними мали бути поляки. Вони мають значно більший досвід реалізації таких європейських проектів. Але так як 90 відсотків завдань було на Україні – партнери відмовилися від першості», – говорить Наталія Мельник.

Збудувати водолікувальний комплекс планували за два роки, хоч втілити задумане заважав політичний стан в кріїні. Спочатку у санаторії звели один басейн, на другий рік – закупили медичне обладнання. Однак, за рахунок девальвації гривні, у Проліску вдалося побудувати ще один басейн – термальний. Хоча частина грошей все одно лишилася не використаною.

«Була Революція Гідності. Не працювало нічого. Обвал був у всьому. І ми тоді навіть не знали, чи зможемо реалізувати цей проект. Але нам вдалося. Ми фактично на 110 відсотків виконали його завдання», – згадує важкі часи очільниця села.

Від такої співпраці з Європейським Союзом сільрада має великі переваги. Чи не найважливішою є працевлаштування: у санаторії працюють багато грем'ячан та мешканців сусідніх сіл. Сам же санаторій після будівництва басейнів за кошти Євросоюзу набув нового статусу. Тепер сюди з'їжаються гості не тільки з України, а й з сусідніх держав, що має великий вплив на розвиток туризму та інфраструктури прикордонної області.

«У нас в Україні не багато таких санаторіїв, що мають подібні умови. Тим більше комунальної власності!» – зізнається Наталія Мельник.

Проліскові басейни – панацея від багатьох хвороб

Про пролісківі басейни з впевненістю можна сказати, що це об'єкт європейського зразка. Майже всі матеріали, використані для будівництва, привезли з-за кордану. Крім того, у комплексі встановили фінляндське медичне обладнання, та польські тренажери.

Перший поверх комплексу займають два басейни – плавальний та термальний. Решту місця виділили на роздягальні та душові кабіни. На другому ж поверсі знаходяться кабінети лікувальної фізкультури з тренажерами та реабілітаційною кліткою.

Щодня у басейни приходять десятки людей. За один сеанс їх відвідують близько п'ятнадцяти осіб. Такий ажіотаж навколо водолікувального комплексу відбувається через те, що басейни багатофункціональні. Такі процедури лікують ряд захворювань: проблеми з опорно-руховим апаратом, серцево-судинною та нервовою системою, а також покращують емоційний стан відвідувачів.

Побувавши у таких умовах, важко повірити, що знаходишся у волинській глибинці. Розкішне місце, природа, та ще й умови європейського зразка змушують курортників повертатися сюди знову і знову.Автор: Ольга КИРІЧОК

Коментарі
20 липня
Сьогодні
Вчора
18.07.2019
17.07.2019
16.07.2019
15.07.2019
14.07.2019
13.07.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин