Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
20-річна Анастасія Дем’янчук
20-річна Анастасія Дем’янчук

У «Тандемі»: як ківерчанка активізує молодь міста

14:08 02.02.2019
2579

20-річна Анастасія Дем’янчук хоче влаштувати у Ківерцях молодіжний простір, де будь-хто зможе вільно працювати, творити й спілкуватись.

Анастасія Дем’янчук уже долучилась до створення молодіжної організації та працює над тим, щоб створити на її базі молодіжний простір. Дівчина народилась і живе в Ківерцях. Нині – студентка третього курсу Буковинського державного медичного університету. Навчається за спеціальністю «медицина» і планує бути лікаркою. Вже довгий час займаюється волонтерством і громадською діяльністю. Також вона є координаторкою з домедичної допомоги в громадській організації «Школа безпеки та виживання дітей «Тивер» і членкинею координаційної ради Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки».

Нещодавно разом з друзями вона зареєструвала громадську організацію «Молодіжний простір «Тандем»» в місті Ківерці і є головою громадської організації. В Анастасії чимало ідей, які вона сподівається втілити саме в рідному місті.

Настю, як ти почала займатись молодіжною діяльністю?

Все почалось з громадської організації «Тандем», але більше зі «Школи безпеки та виживання дітей «Тивер».

Створили одну громадську організацію. Потім потрібно було якось трошки розмежовувати, тому що в одній організації ми працюємо з дітками, це безпека, це рух рятувальників. Паралельно почала працювати з молоддю. Ми створили колектив музичний «Досконалі незнайомці». Залучали круту креативну молодь міста, яка вміє грати на різних музичних інструментах, в якої є багато ідей. Зрозуміло, що хотілося з ними працювати. Ми ніде не були зареєстровані, просто збиралися, проводили якісь заходи, разом чай пили, спілкувалися. В такому форматі ми пропрацювали десь рік, а потім дійшли до того, що, якщо ми хочемо виходити на якийсь серйозніший рівень, якщо хочемо створювати молодіжний центр, то нам потрібно реєструватись. Коли минув рік нашої діяльності, ми зареєструвалися, створили громадську організацію і далі хочемо розвиватися.

Хто і як створив «Тандем»?

Ідея створення молодіжної громадської організації була дуже давно. Вона була ще раніше, ніж я почала збирати робочу групу, коли почали працювати з колективом. Засновниками є я, Людмила Тананайська та Микола Озюк. Суть громадської організації не в засновниках, а в тих людях, які хочуть щось робити. Досить важливу роль відіграють волонтери, активісти, які приходять на заходи, які допомагають щось робити.

Я не розцінюю це як хобі. Я до цього ставлюсь відповідально, як до роботи. Завжди кажу: «В мене є багато роботи. В мене є робота». Не розцінює це як щось таке: «Сьогодні це є, завтра – нема». В мене є багато планів, які хочу реалізувати. Не можна сказати, що це мрія, бо мрія політає і втекла, а це реально конкретний план дій, які хочу втілити. В громадській роботі важко знайти людей, з якими ти зможеш працювати. В один момент я стикнулася з тим, що мене мало хто розуміє. Іноді ти себе відчуваєш не те, що одинокою, а в тому плані, іноді приходиш, берешся за голову і думаєш: «Боже, тебе ніхто не розуміє». Думаєш: «І що робити?» Але все-таки є деякі люди, які підтримують, з якими ти створюєш команду, з якими працюєш і думаєш: «О, класно, що є хоча б дехто, хто разом з тобою працює». На початковому етапі нашої громадської діяльності в Ківерцях було багато людей, багато охочих, багато ідей. З часом ці люди розсіюються і залишається малесенька частинка, основний скелет. Я дуже рада, що є такі люди.

Чому в Ківерцях важливо розвивати молодіжний активізм?

Це дуже потрібно, тому що місто стоїть на місці. Коли приїжджаєш сюди, ти бачиш, що зайнятість молоді відсутня. Вона на стільки стала пасивна, що ось: «Мене ніхто не зачіпає, я нікуди не піду». Молодь зараз вибирає той момент, що їй краще посидіти вдома, в інтернеті щось знайти, там поспілкуватися. Все дійшло до того, що ми забули, що живе спілкування набагато краще, ніж спілкування в соцмережах.

Чим більше ми будемо залучати молодь до активного спілкування, до заходів, щоб вони прийшли десь посиділи, банально погрілись, випили чаю, тим більше це буде активізувати людей. Тоді ми будемо бачити: «О, блін, хтось, дійсно, щось робить. А чому я сиджу вдома, чому я нічого не роблю? Може це було б класно? Я теж піду спробую. Можливо, мене вислухають». Я так само знаю, як це, коли немає, де посидіти, немає з ким поговорити. Активність – це круто. Це круто, коли є люди, які хочуть щось змінити.

Яка вона, ківерцівська молодь? Що найбільше її цікавить?

У нас різнобічна молодь. Молоді в Ківерцях потрібне місце, де вони можуть проводити свій час. Ми досить часто піднімали таке питання, що молодь проводить свій вільний час на вокзалі, якщо взимку – лавки, якщо влітку – парк. Це, можливо, класно, але треба додати темпу, щоб вони не просто там сиділи, а, можливо, грали в якісь ігри. Я чую, що молодь хоче кіноперегляди. Влітку, так, ми можемо це робити в парку, взимку ми обмежені, бо не маємо приміщення, де це можна проводити. Я знаю, що доросла бібліотека іноді проводить фільми, але в середу об 11:00. Молоді не завжди підходить 11:00. Вона активізується ввечері. Хочеться таке місце, де ти можеш і попрацювати, й відпочити, й поспілкуватись, і отримувати задоволення від перебування там.

Для чого ти це робиш?

Мені це подобається. Я відчуваю кайф від того, що можу щось зробити. Іноді я ставлю собі таке запитання і відповідаю: «Якщо не я, то хто?» Хтось мусить включитися в роботу й давати стимул. Тому що не завжди ти можеш знайти людину, якій ти можеш розповісти свою ідею, своє бачення. Я дуже хочу, щоб до мене телефонували: «А давай зробим це». «Клас. Хочеш? Зробимо. Я допоможу всім, чим можу». Був такий момент, коли мені і моїм друзям не було місця, де можна було б посидіти поговорити, просто провести час.

Як ти уникаєш емоційного вигорання?

Стимулює те, що є люди, які цінують твою роботу. Є люди, які це цінують, ці посмішки, ці коментарі. Коли до мене звертаються і кажуть: «Насть, ти крута». Оце мене дуже стимулює працювати і це гріє зсередини. Коли ставлю собі запитання: «Насть, ти точно все правильно робиш?» «Так». У мене ніколи не було сумнівів, чи я на правильному шляху. Мені колись сказали: «Настя, ти преш як танк». Не дає мені емоційного спаду сім’я Тананайських і люди з якими я працюю. У такій роботі дуже важливо мати команду. Хоч якусь. Хоч декілька людей, які завжди будуть розуміти, що ти правильно щось робиш і не давати тобі впасти, будуть завжди тебе підтримувати або будуть тебе ловити.

Розкажи про найцікавіші заходи, які ви проводили в «Тандемі»?

Робота почалась з того, що ми вирішили створити музичний колектив. Перші наші заходи, такі музичні, були безпосередньо тут, у приміщенні, на Шевченка, 6. Це були вечори музики атмосферної. Мені подобається те, що молодь ніхто не заганяє в якісь рамки. Хочу ввести такий досить прикольний формат «вечори вуличної музики». Ми провели такий перший. Здається, він в липні був чи в серпні 2018 року. Класно було спочатку, але погодні умови нам все зіпсували і ми мусили перейти в кімнату. Задача цього вечора, щоб всі музиканти просто прийшли, десь, наприклад, візьмемо територію парку і кожен вибрав собі певну локацію, може лавочку і просто сидів, собі кайфував від того, що він грає і до нього підходить якась аудиторія людей. Це прикольно через те, що весь би парк був у музиці, музика б лунала цілий вечір. Це спілкування. І кожен музикант має свою аудиторію.

Що, на твою думку, потрібно зробити, щоб у Ківерцях молодь хотіла б залишитись, щоб їй тут було комфортно?

Щоб молоді було тут комфортно, треба створити цей комфорт. Показати молоді, що вона потрібна, що її думка важлива. Я знову ж таки повернусь до того, що потрібно створювати якийсь простір, місце, де молодь могла б перебувати. Треба, щоб молоді люди знали: «О, я можу туди прийти, я потрібен, я зможу там допомогти і те, й те». Неважливо вмієш ти співати, танцювати, фотографуєш чи просто хочеш прийти й допомогти. Ти завжди потрібен. От, наприклад, я. Я не вмію співати, не вмію танцювати, не займаюся -фото чи відеозйомкою, я просто хочу задіяти цих людей, таких, які це вміють. У мене це виходить трішки і тому я це роблю. Мені б хотілось показати кожному його важливість. Показати кожному, що саме він може бути крутою рушійною силою, яка може щось зробити, яка може когось надихати. Молоді в Ківерцях це потрібно донести, що ти тут теж потрібен, ти реально можеш тут щось зробити. Тому що не завжди у великому місті ти можеш реалізувати себе так, як ти можеш реалізувати себе в такому маленькому містечку чи селищі.

Що тебе тримає в Ківерцях? Чим для тебе є це місто?

Тут я виросла, тут моя сім’я. Це місто дало мені поштовх для того, щоб розвиватися далі. Навіть у сфері медицини. Тут я почала займатися в школі безпеки, яка надихнула мене. Громадська робота мене тут тримає.

Коли ти приїжджаєш сюди, ти знаєш, що тут реально політ твоєї фантазії. Ти хочеш – ти реально можеш тут це реалізувати, ти можеш тут це зробити. Ти знаєш, що ти можеш сюди прийти – тебе зрозуміють, підтримають твою думку. В цьому буде якийсь сенс і ця ідея буде жити, а не полетить, як повітряна куля.

Ти бачиш тут своє майбутнє? Чи лишишся ти жити тут після навчання?

Вже протягом трьох років, скільки я навчаюсь, мене запитують: «А де б ти хотіла б працювати?» Поки за три роки я не змінюю своєї думки в тому, що хочу залишитися в області. Я не можу говорити в плані роботи саме в Ківерцях, але громадська робота пов’язує мене з областю. Наприклад, якщо буду працювати у Луцьку, я розумію, що, якщо в мене буде вільний час, буду його проводити тут. Хотілось би, щоб ця громадська робота, яка зараз є, всі громадські напрацювання, щоб воно далі жило. Тому зараз максимум викладаємось для того, щоб запустити молодіжний центр.

Кажеш «запустити». То він ще повноцінно не працює?

Ну, є кімнатка. Якщо молодь хоче зібратись, без питань. Приходьте, я буду тільки рада. Але, в моєму розумінні, молодіжний центр – це те, що функціонує постійно.

Ми хотіли в оренду взяти кімнатку, а вона перебуває в підпорядкуванні районної служби сім’ї, дітей та молоді. Взагалі ця кімната соціального значення. Всі хто хочуть, нею можуть користуватись, але великий мінус у тому, що в місті ніхто про це не знає. Ми б хотіли в тій кімнатці зробити молодіжний центр через те, що це кімната соціального значення. Все одно в ній ніхто нічого практично не проводить. Ми написали звернення на Міністерство молоді та спорту з проханням посприяти нам у виділенні тієї кімнати й написали подання на районну раду.

Потрібно, щоб нам виділили цю кімнату для того, щоб ми зробили там ремонт і, щоб ми, дійсно, могли називати це молодіжним центром. Зараз ми просто працюємо в такому режимі: «О, давай проведемо захід». Виходить ми проводимо заходи, просто в якийсь певний період, а хочеться, щоб молодіжний рух в місті Ківерці був постійно, що він жив.

Яку роль відіграє ваша організація у Ківерцях? Що це змінило в місті?

Поки що ще мало людей знають про роботу громадської організації, що вона є, що ми постійно шукаємо людей. Перебуваємо на такому етапі, що всіх треба підштовхувати до якихось дій. Я надіюсь, що колись дійдемо до такого, що до нас будуть приходити з ідеями своїми, що хтось щось буде хотіти від мене, а не я від когось.

Часто говорять: «Ну, і молодь нині пішла, не те, що ми…». Ти згодна? Чи це всього лиш стереотипи? Яка нині молодь?

Все таки, ми крокуємо вперед. І з нанотехнологіями, зі всім іншим. Зараз для молоді є більше можливостей, ніж це було колись. Я бачу позитивну сторону. Тому що зараз для молоді є багато волонтерських програм, молодь може кудись поїхати по обміну, головне щось хотіти робити. Є багато тренінгів, семінарів, де молодь може вчитися безкоштовно. В молоді зараз є багато можливостей, аби вона хотіла і користувалась ними.


Які б ти хотіла побачити зміни в Ківерцях за найближчі кілька років?

Я б хотіла, щоб був створений молодіжний центр. Хотіла б активізувати бібліотеки. Створити в бібліотеках вільні простори. Хотілось би побачити за декілька років більшу активність молоді, щоб молодь більше хотіла змін, щоб включалася в самі ці зміни, в цю роботу, щоб ініціатива йшла не від когось, а саме від молоді. Це було б дуже класно.

Проанонсуй найближчі заходи «Тандему»

Ми хочемо повернутися до кінопереглядів. Хотілось би дуже створити літній кінотеатр. Хочеться запустити річний проект «Листи в майбутнє». Простий вечір за чашкою кави, чаю. Я хотіла б зробити в такому форматі, що людина приходить і вона сама собі пише лист в майбутнє: що вона хоче змінити в собі, що вона очікує від себе через рік. Хотілося б ці листи десь спакувати і, наприклад, рівно через рік в цей самий день прийти, почитати, проаналізувати для самого себе. Може він не буде таким якимось масовим, але він буде направлений на самоаналіз, на саморозвиток. Було б класно ці листи через рік відправляти людині поштою. І коли тобі приходить такий лист з минулого, ти відкриваєш, читаєш і думаєш: «Блін, а це я не зробила, це зробила, тут взагалі вийшло так, ніж я від себе очікувала».

Ми говорили з волонтерами і хотіли створити такий велоквест у Ківерцях, де велосипедисти, можливо, любителі беруть участь і катаються по певній території з певними завданнями.

Ідей є дуже багато, але все залежить від часу, від людей і від можливостей. Всі ідеї, які в мене є, я стараюсь записати на листочку, іноді відкриваю і дивлюсь: «Так, оце зробила, ага, значить, оце треба зробити, о, зараз є час, якраз ми можемо ось це провести».

Спілкувалась Антоніна АНДРІЙЧУК

Коментарі

Аліна Міщук

18:46 02.02.2019

Настя- величезна молодець, так тримати!!!
Це так чудово що є такі люди, яким дійсно не байдуже- які думають не лише про себе, а й про своє місто або просто як іноді говориться"про людей"!!
Бажаю натхнення, удачі, терпіння та підтримки!!!!

Європа

20:35 02.02.2019

Навчаюся у Франківську, працювати планую у Луцьку,хочу ,щось запустити для молоді в Ківерцях...Смішно! Настя любить бути у центрі уваги.Не бачу конкретої цілі, що саме для молоді хочуть зробити.Дозвілля?Хто це має фінансувати?ОТГ?Чаї,кави ваші,пусті розмови.Дискотеки хочете?Там завди були присутні абкоголь,папіроскі і т.д.Що ви можете запропонувати молоді,яку не цікавить "двіжуха"?Що Настя може робити для молоді,якщо її, практично,тут нема?

Підтримую Європу

21:21 02.02.2019

Одні балачкі немає конкретних пропозицій.

Я

22:10 02.02.2019

Многа букав.не осилил

Тананайська Людмила

22:29 02.02.2019

Пошановувачі Анастасії пишіть відкрито без фейків... Будьте такі ж сміливі, як і брехливі!!!

Юрій Тананайський

22:54 02.02.2019

Для Європи(фейка)!
Знаєте чому люди у Європі краще живуть, бо французи всі "жаби" з' їли!!!
А для мене фейки, це так ні про що!!!
Були і залишились "сексоти"!

Ха ха

08:29 03.02.2019

Ідей є дуже багато, але не вмію доробити.


Зверніться до Тананайського точно допоможе він " талановитий" діяч.

26 травня
Вчора
24.05.2019
23.05.2019
22.05.2019
21.05.2019
20.05.2019
19.05.2019
18.05.2019
17.05.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин