Коли велосипед - член родини

16 Квітня 2017, 12:00
3228

Ківерцівське подружжя Вілігурських накручує тисячі кілометрів на двох колесах

Він – викладач кафедри теоретичної та математичної фізики Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Вона –дизайнер, веб-розробник сайтів. Олег та Тетяна Вілігурські познайомилися у 2010-му. Цих людей поєднала, як кажуть у народі, легкість на підйом. На той час в обох уже були діти від попередніх шлюбів, згодом з'явилася спільна донечка Ніка. Їхня сім'я одразу перетворилася на багатодітну, але це не завадило подорожувати й накручувати тисячі кілометрів на двох колесах.

«Я з дитинства обожнювала велосипед. Пам’ятаю, як засмутилася, коли старші хлопці з мого села скинули мого триколісного друга у ставок. А потім був мамин транспорт, на якому я їздила під рамою. Далі – на двох із сестрою – «Тиса», яку ми не могли поділити. Якось бабуся нам дала нам по 20 гривень, то сестра купила за них модні туфлі, а я – дві покришки до велосипеда», – пригадує Тетяна.


 

Із майбутнім обранцем вона познайомилася в березні 2010 року. Дізналася, що Олег розділяє її спортивне захоплення. Особливо вразила Тетяну розповідь про те, як чоловік 9 годин під дощем їхав на велосипеді зі Світязя до Луцька. Побравшись, Олег та Тетяна взялися ставити нові рекорди вже удвох.

«Спочатку ми виїжджали на невеликі дистанції: 16–20 кілометрів в один бік. Потрохи почали збільшувати відстані та брати із собою дітей. Велосипед у нашій родині всі люблять: і моя 9-річна Настя, і чоловікові двійнята Аліса й Артур, яким по 17, і наша спільна дочка Ніка», – розповідає жінка.

Сім’я бере участь у різноманітних масових заходах та просто виїжджає на сімейний відпочинок велосипедами. Вілігурські мандрують двоколісним транспортом у різні куточки області та навіть за її межі. Наймолодша у родині Ніка приєдналася до подорожей, коли їй ще й року не було. Пересувалася тоді у спеціальному велокріслі. 

«Найкращий час для катання – з весни до осені. Але ми не плануємо припиняти наші подорожі і взимку. Правда, у холодну пору року дітей залишатимемо вдома, – ділиться намірами Олег. – Малечу ж поставимо на лижі – уже прикупили їх усім, окрім трирічної Ніки. При належній підготовці велосезон краще просто не переривати. Той, хто крутить педалі, не мерзне, хіба що рукавички знадобляться і хустинка під шолом».

Велошоломи потрібні усім. Якщо дорослі подають приклад, то й діти з готовністю їх використовують. Нерідко Ніка сама нагадувала татові, що треба вдягнути шолом йому чи їй. При плануванні подорожей не слід забувати про перекус для малечі. У дорозі можуть знадобитися й іграшки. Варто критично ставитися до прогнозів погоди – адже злива може застати зненацька і в ясну погоду.


2

 

Вілігурські побували вже у п’ятьох областях: Волинській, Рівненській, Львівській, Івано-Франківській та Хмельницькій. Відвідали різні озера: Світязь, Люб’язь, Карасинське, Глинське, Крижівське. На велосипедах навіть до Карпат добралися. У горах милувалися водоспадом, річками, скелями Довбуша, фортецею Тустань... Там пережили і найяскравіші враження, адже часом доводилося по кілька кілометрів буквально тягнути велосипеди на собі. Найменша учасниця поїздки Ніка при цьому примудрялася навіть спати.


2

 

2

 

У планах спортивної сім’ї – побувати в Тараканівському форту у сусідній Рівненщині, завітати у «глухі» волинські села і ліси, майнути десь на Тернопільщину і Поділля. Вілігурські мають хорошу традицію: їздити щороку на Світязь. Але також мають бажання відкривати нові місцини. Олег і Тетяна хочуть завести блог в інтернеті, у якому будуть писати про власні пригоди, ділитися досвідом, шукати однодумців.


2

 

2

 

Тетяна Вілігурська запевняє, що подорож на двох колесах має чимало переваг.

«Відчуваєш цілковиту свободу: їдеш, коли й куди хочеш. Цей транспорт доступний практично всім, а подорожі не потребують великих фінансових витрат. Звичайно, велосипеди бувають і дуже дорогі, але й наші старенькі вірно служать уже багато років», – каже мандрівниця.

2

 

Вілігурські з досвіду знають, що сімейні веломандри – це не тільки здорово, а й цікаво і весело. А ви вже відкрили свій велосезон?

 

Оксана ПЕТРУК

 

Коментарі
17 Квітня 2017, 03:29
Приємно знайти в мережі статтю про власну сім'ю. Дякуємо Оксані Петрук за інтерв'ю для газети "Сім'я і Дім", а Тоні Андрійчук за ініціативу і поширення. До речі, наш особистий блог про те, як, де, і яким чином ми подорожуємо, про який згадано в даній статті, вже працює за цією адресою: http://bilavorona.com.ua
17 Квітня 2017, 13:43
подорожувати це так весело!Надзвичайно круто! Класно себе бачити в газеті та в інтернеті.
Коментар
03/07/2022 Субота
02.07.2022
01.07.2022