Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Сім причин, чому варто побувати в «Цуманській пущі»

08:00 02.02.2017
1472

На веломандрівку до зубрів, а може на сучасний курорт чи прощу в Жидичин – обирайте до душі і гайда в Цуманську пущу. Цуманська пуща розповіла 7 причин, чому варто побувати в Національному природному парку.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє НП «Цуманська пуща».

Читайте 7 причин побувати в Національному природному парку від Цуманської пущі і вирушайте в мандрівку прямо зараз!

1. Унікальні природні комплекси – це і старі дубові діброви віком до 150-170 років, болота, чорновільшанники, заплави річок. Саме слово «пуща» в слов’янських мовах означає великий, цільний лісовий масив, що зберігся у майже недоторканому стані. Цуманська пуща простягається приблизно на 70 км з заходу на схід, та на 40 км з півдня на північ. Пуща знаходиться на межі Полісся та Лісостепу, що зумовлює широке різноманіття рослинного та тваринного світу. Одні з найстаріших дерев Волинської області - три дуба-велетня віком до 600-800 років ростуть на древньому слов’янському оборонному валі в с. Городище. Цілком ймовірно, що ці дуби – це залишки священного гаю, які були у наших пращурів поряд з поселеннями. Дуби називали Перуновим деревом.


2. Національний парк знаходиться неподалік обласних центрів, Луцька та Рівного – тому легко і зручно провести вихідні, мандруючи екостежками, в пішоходних та веломандрівках, автоекскурсіях. А додому ви привезете цікаві фото та неповторні враження.


3. Рідкісні тварини – серед них особливої уваги заслуговують зубри. Цуманська пуща – це одне з небагатьох місць на Україні, де збереглись ці величні тварини.

А ще 20 видів тварин, занесених до Червоної книги України, 8 видів, занесених до Європейського Червоного списку тварин,та 15 видів, занесених до Червоного списку міжнародного союзу охорони природи. Зустріч зі стадом оленів чи косуль – нерідке явище в національному парку, тому фотоапарат тримайте напоготові.

4. Рідкісні рослини. Зокрема, в травні-червні квітують орхідеї, яких на території національного природного парку "Цуманська пуща" зростає біля 10 видів. Загалом в пущі є понад 30 червонокнижних рослин. Наприклад, кальдезія білозоролиста вважалась зниклою в Європі біля 40 років, а вчені знайшли її саме в Цуманській пущі. Розгорнуться перед вами безмежні килими чорничників, брусничників, болота з журавлиною серед дрімучих лісів. Цуманська пуща ще приховує чимало таємниць та майбутніх знахідок для вчених.


5. Курортний відпочинок – сучасний санаторій «Пролісок» серед соснового лісу на узбережжі мальовничого водосховища на річці Путилівка, джерела з цілющою мінеральною водою, лікувально-торфові грязі (село Журавичі, село Сильне, село Грем’яче).


6. Унікальні історико-культурні пам’ятки: монастир в Жидичині, про який згадується ще в літописі XIIІ ст. Не залишить байдужим селище Олика, резиденція князів Радзивилів, які були власниками лісових масивів пущі – це і замок бастіонного типу XVI ст, який ще називають «Волинським Версалем», величний костел-колегіум та чимало інших цікавих пам’яток.

7. Події першої та другої світових воєн: Брусилівський (Луцький) прорив 1916 року значною частиною проходив саме територією Цуманської пущі, про що свідчать залишки фортифікацій та траншей.

У Другу світову пуща стала однією з баз опору підрозділів УПА до 1950-х років.
Коментарі
26 березня
Сьогодні
Вчора
24.03.2019
23.03.2019
22.03.2019
21.03.2019
20.03.2019
19.03.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин