Жидичину - нечистоти, Луцьку - рекреаційний ліс

11 Лютого 2017, 14:00
5405

У Кульчині зроблять рекреаційну зону для селян і городян

Жидичинська сільська рада Ківерцівського району запланувала створити рекреаційну зону в сусідньому лісі та позбутися смороду від очисних споруд. Про це повідомляє тижневик "Сім'я і дім".

Гроші на липлянську дорогу залучали з чотирьох джерел

Голова Жидичинської сільради Юлія Дащук входить у десятку наймолодших сільських голів Волині. До цієї серйозної посади дівчина прийшла у 26 років. Щоб стати головою, відмовилася від викладацької діяльності в університеті. І зараз про це не шкодує. Кардинально змінити кар'єру, стверджує Юлія, її змусила ситуація в країні. Вирішила міняти щось на місці і розпочала з малої батьківщини.

Уже зараз, коли пройшов рік, Жидичинська сільрада може похвалитися хорошими результатами, зокрема мощеною дорогою у селі Липляни. Ремонту люди чекали понад 15 років. Як розповіла Юлія Дащук, на ремонт дороги витратили 1,5 мільйона гривень.

 


 

­  Цей об'єкт є прикладом процесу співфінансування в дії. Гроші з чотирьох джерел. У першу чергу, це місцевий бюджет, з якого було витрачено понад півмільйона гривень. Друге джерело ­ це служба автомобільних доріг: вони надали близько 200 тисяч гривень. Давав гроші обласний бюджет ­ 600–700 тисяч. Плюс ми залучали кошти жителя нашої громади Євгена Дудки. Він родом із села Липляни, допоміг нам зі щебенем. У зв'язку з тим, що дорога не є власністю сільської ради, а служби автомобільних доріг, то перед тим тривалий час кошти з місцевого бюджету не могли бути використані на такі об'єкти. Зараз відбулися зміни у законодавстві, й на умовах співфінансування є можливість щось робити у цьому напрямку.

«Ароматний» колапс у Липлянах

Неприємні проблеми жителям сіл Жидичин  та Липляни створюють очисні споруди, від яких несе смородом на кілометри. Юлія Дащук стверджує, що у них в селі  утворився ароматний «колапс».

­  Липляни дихають цими неприємними запахами фактично щоденно. Ми неодноразово зверталися і в Луцьку міську раду, і безпосередньо у комунальне підприємство з пропозицією модернізувати ці очисні споруди. Відповідь отримали, ніби все відповідає нормам, а модернізація потребує значних коштів. Ніяких дій поки не зроблено.

Неприємний запах на околицях Луцька і в сусідніх селах вже давно. Однак в цьому році, стверджує Юлія Дащук, ця проблема по-особливому загострилася. До всього, наприкінці літа місцеві рибалки забили на сполох. Вони заявили, що у Стиру масово гине риба. Висновку експертів, за словами голови Жидичинської сільської ради, немає.

­  Ми хочемо провести незалежну експертизу вод. Я не можу говорити, що це від очисних споруд. У мене немає фактів, які б це підтверджували. Але до нас надходили звернення мешканців, які казали, що змінилася структура води. Зверталися рибалки і запевняли, що у воді з'явився слиз, ­ скаржиться керівник.

Факти про те, що навколишнє середовище забруднюють відходами, є.

­  Ще більшою проблемою є ті фекалії, які вони потім з тих ям розвозять по території нашої сільської ради. Громадськість це  неодноразово фіксувала на фото та відео. А ми потім з наших городів їмо вирощені продукти, ­ зауважила Юлія Дащук.

До Луцької міськради було ініційоване звернення, аби в бюджеті на 2017 рік заклали кошти для розвитку інфраструктури Липлян, адже незручності для селян виникли з їхньої вини.

­ Усі стоки міста ідуть до нас у Жидичин. Звернення було направлене в Ківерцівську райдержадміністрацію, вони теж його підтримали.

 


 

У лісі буде рекреаційна зона

Юлія Дащук поділилася планами. Першочергове питання, яке потребує вирішення, ­ це дороги. Серед пріоритетів також – реконструкція будинку культури. Це величезне приміщення, яке сьогодні навіть не опалюється. Потрібно вирішити ще й проблему з освітленням. Але очільниця Жидичинської сільської ради вважає, що наступного року ­ це питання закриють.

­  Далі будемо розвивати громаду. Модернізувати ФАПи, підтягувати нашу освіту. Дуже приємно, що наша школа визнана на одному з міжнародних проектів як опорна. Тішить те, що цього року наша громада виграла в обласному конкурсі місцевих ініціатив проект з ідеєю встановлення станції знезалізнення води у дитячому садочку. На реалізацію було витрачено майже 63 тисячі гривень, ­ похвалилася співрозмовниця.

У мріях Юлії Дащук ­ зробити рекреаційну зону в лісі.

 


 

­  Для мене сільська рада ­ це мальовничий куточок історії. Ми розробили логотип «Древній Жидичин». У нас є духовна колиска ­ це древній Жидичинський монастир. А також – прекрасний ліс у Кульчині, який ми хочемо використати з рекреаційною метою. Зараз працюємо з проектантами і хочемо зробити зону відпочинку, якою зможуть користуватися і наші мешканці, і мешканці Луцька.

Наталка ПОЛІЩУК

Фото Наталки ПОЛІЩУК

 

Коментарі
11 Лютого 2017, 17:32
Дуже радий , що є такі молоді люди, які не зважаючи на труднощі роблять все для того щоб умови життя простих людей були кращими. Це показник того, що Україна відходить від прорадянської "совковості" і починає розвиватись як самостійна молода держава, формуючи лідерів у середині своїх громад. Бажаю щоб усі Ваші плани збулися!!! Дякую за ту роботу яку робите!
13 Лютого 2017, 00:14
Сморід з очисних споруд не тільки отруює Жидичин та Липляни,а найбільше цей сморід відчувається в районі Вишкова.Чому б місцевій владі не подихати цими фекаліями,щоденно,Одразу відчулиб,що це європеське місто!!!!
07 Березня 2017, 21:45
Більше того, той сморід за певних погодніх умов і напрямку вітру, чути ледь не по всьому Луцьку! А поважні владні комісії відповідають - нічого не чуємо, нічого не пахне! Усім смердить, а їм не пахне!) Пані Юлії респект, можна було б і конструктивної критики піддати, але не сьогодні... сьогодні респект!)
Коментар
20/04/2024 Субота
20.04.2024
19.04.2024