Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Вибори
Вибори

Ківерцівська районна виборча комісія повторила процедуру формування міської ТВК

12:20 18.11.2018
1052

Ківерцівська районна виборча комісія сформувала склад Тростянецької сільської та Ківерцівської міської виборчих комісій. Проте вже через день на повторному засіданні до складу Ківерцівської міської виборчої комісії внесли зміни.

Про це повідомили представники Громадянської мережі «ОПОРА», які побували на засіданні Ківерцівської ТВК 10 листопада.

Перше засідання Ківерцівської ТВК, під час якого формували склад комісій, відбулося 8 листопада. Однак вже 10 листопада Ківерцівська ТВК скликала засідання, на якому уточнили склад Ківерцівської міської виборчої комісії. Тож у додатках №1 та №2 до протоколу №3 засідання районної виборчої комісії «Про утворення та формування складу Ківерцівської міської та Тростянецької сільської виборчих комісій» затвердили склад ТВК. Обирали членів Ківерцівської міської виборчої комісії шляхом жеребкування.

У коментарі «ОПОРІ» голова Ківерцівської районної виборчої комісії Ірина Озаровська (ВО «Свобода») розповіла, що під час попереднього засідання жеребкування провели неправильно.

«Жеребкування провели технічно неправильно. Тому сьогодні поправили свої помилки та зробили повторно, склали протокол», – сказала Ірина Озаровська.

За словами очільника ківерцівської районної організації «БПП «Солідарність» Петра Чайки, на першому засіданні ТВК, яке відбулося 8 листопада, були присутні лише члени комісії.

За його словами, «БПП «Солідарність» висунула до складу комісії на одну із керівних посад свою представницю, яка мала попередній досвід роботи у виборчих комісіях. На повторному засіданні комісії секретарем Ківерцівської міської ТВК призначили цю представницю «БПП «Солідарність».

За чинним законом про місцеві вибори керівний склад територіальної виборчої комісії мають призначається від різних суб’єктів подання без проведення жеребкування.

Як зазначила радниця з юридичних питань Громадянської мережі «ОПОРА» Ольга Коцюруба територіальні виборчі комісії не мають повноважень щодо самостійної зміни власних рішень. Відповідно до частини 19 статті 27 Закону України «Про місцеві вибори» рішення територіальної виборчої комісії, що суперечить законодавству України або прийняте з перевищенням її повноважень, може бути скасоване в установленому законом порядку територіальною виборчою комісією вищого рівня з відповідних місцевих виборів, Центральною виборчою комісією або судом. Територіальна виборча комісія вищого рівня, Центральна виборча комісія у такому випадку має право прийняти рішення по суті питання.

Тож 10 листопада склад комісії сформували таким чином: у комісії – 3 по два представники «Народного фронту» та «Об’єднання «Самопоміч» (2 за поданням місцевих організацій політичних партій, про утворення депутатських фракцій яких оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради та по одному за поданням зареєстрованих в установленому порядку місцевих організацій відповідних партій). Також по два від Радикальної партії Олега Ляшка, ВО «Батьківщина», «Блоку Петра Порошенка «Солідарність». Окрім того, до комісії ввійшло по одному представнику від ВО «Свобода», «Українського об’єднання патріотів – УКРОП», Аграрної партії України, «Громадянської позиції», «Опозиційного блоку» та Народного руху України. Очолив комісію Григорій Павленко («УКРОП»), його заступницею стала Олена Зінчук (Радикальна партія Олега Ляшка), а секретарем комісії – Тетяна Косинська («БПП «Солідарність»). Загалом до Ківерцівської міської виборчої комісії увійшло 18 осіб.

Згідно з частиною 2 статті 22 Закону України «Про місцеві вибори», право подання кандидатур до складу територіальних виборчих комісій мають: 1) місцева організація політичної партії, про утворення депутатської фракції якої оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання; 2) зареєстрована в установленому законом порядку у відповідній адміністративно-територіальній одиниці місцева організація політичної партії.

Тростянецька сільська виборча комісія, відповідно до протоколу №2 засідання районної виборчої комісії «Про утворення та формування складу Ківерцівської міської та Тростянецької сільської виборчих комісій» від 8 листопада, містить 17 осіб. Жеребкування не проводили, оскільки було внесено лише 17 подань, тоді як закон вимагає процедуру жеребкування в разі наявності більшої кількості подань ніж максимальний склад комісії, тобто більше 18 чоловік.

Зокрема, у комісії – 3 по два представники «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» та «Народного фронт» (по 2 за поданням в якості місцевої організацій політичної партії, яка має депутатські фракції в парламенті та по одному в якості суб’єктів подання згідно із частиною 2 статті 22 закону). Також по 2 члени від ВО «Батьківщина», Радикальної партії Олега Ляшка та «Об’єднання «Самопоміч», які є суб’єктами подання відповідно до частини 1 статті 22 закону та по одному представнику, ВО «Свобода», «Українського об’єднання патріотів – УКРОП», Аграрної партії України, «Громадянської позиції» та Народної партії , які є суб’єктами подання згідно із частиною 2 статті 22 закону.

Очолив комісію Дмитро Єфімчук (ВО «Свобода»), його заступницею стала Ольга Бондаренко («Народний фронт»), а секретарем комісії – Інна Мандрик (Радикальна партія Олега Ляшка).

Відповідно до частини 1 статті 22 Закону України «Про місцеві вибори» склад територіальних виборчих комісій формується за поданнями зареєстрованих у встановленому законом порядку місцевих організацій партій з урахуванням обмежень, встановлених частиною другою статті 12 цього Закону, у кількості не менше 9 і не більше 18 осіб.

Крім того, у частині 3 статті 22 закону ідеться про те, що кандидатури від місцевих організацій партій – по одній кандидатурі від місцевої організації однієї політичної партії, зазначених у пункті 2 частини другої цієї статті, включаються до складу територіальних виборчих комісій за результатами жеребкування, що проводиться виборчою комісією, яка формує склад відповідної територіальної виборчої комісії, у порядку, встановленому Центральною виборчою комісією, перед формуванням складу комісії.

Читайте також: «Народний контроль» виграв суд проти Ківерцівської виборчої комісії

Коментарі
19 березня
Вчора
17.03.2019
16.03.2019
15.03.2019
14.03.2019
13.03.2019
12.03.2019
11.03.2019
10.03.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин